Mikołajkowe i świątecznegadżety dla freelancerów na home office

Praca zdalna to elastyczne godziny pracy i niezależność, ale również trudność z ustalaniem granic między życiem prywatnym a zawodowym i prokrastynacja. Ci z was, którzy od czasu do czasu wychodzili na spotkania z klientami lub okazjonalnie korzystali z usług coworkingów, mogą skarżyć się na monotonię nieprzerwanego home office.

Mikołajkowe i świątecznegadżety dla freelancerów na home office
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Zbliżające się Mikołajki, Święta i Nowy Rok to okazja do tego, aby zaopatrzyć się w gadżety do pracy z domu. Nie chodzi jednak o zwykłe artykuły biurowe. Dziś chcemy pokazać wam drobiazgi, które pomogą przełamać rutynę pracy z domu, a jednocześnie pobudzą kreatywność i zmotywują do pracy.

 

1. Gadżety freelancera na home office: kalendarz biurkowy

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: kalendarz biurkowy
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Na pewno masz swoje ulubione narzędzia do zarządzania projektami online [KLIK], ale stary, sprawdzony kalendarz biurkowy często okazuje się najskuteczniejszą „przypominajką”.
Nie ograniczaj się do prostych rozwiązań; kalendarz biurkowy może być najfajniejszym z Twoich gadżetów.
Przodownicy pracy docenią Kalendarz Ludzi Pracujących, geeki w kalendarzu biurkowym znajdą obiekt cieszący fanowskie oko, a jeśli macie wobec kalenadrza biurkowego większe oczekiwania, sprawdźcie ofertę sklepu calendars.com. Na zdjęciu strona z ich kalendarza Pun Intended.

 

2. Gadżety freelancera na home office:: karteczki memo-pad, post-it i to-do list

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: to do list
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Skoro mowa o organizacji czasu, nie możemy nie wspomnieć o post-itach, memo-padach i wszelkich innych formach małych lepkich karteczek nadających się do robienia list to-do. Prawdopodobnie nigdzie na świecie nie znajdziecie lepszych karteczek niż na Knock Knock Stuff.
Niektóre z nich znajdziecie również w polskich księgarniach internetowych specjalizujących się w tytułach anglojęzycznych.

 

3. Gadżety freelancera na home office: księga gości łazienki/lodówki/boksu w open space

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: księga gości
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Dlaczego pokochasz malutkie książki gości wydawnictwa Knock Knock? Po pierwsze będą usprawiedliwiały Twoje częste wyjścia do łazienki/lodówki. Po drugie, niejako przy okazji posłużą Ci jako narzędzie do mierzenia czasu pracy (ile wpisów miałeś dzisiaj?). Po trzecie, przełamią monotonię pracy z domu: każdy, kto odwiedzi wzmiankowane miejsca i zostawi wpis, dostarcza rozrywki innym domownikom/użytkownikom domowego biura. Szansa na kreatywną zabawę to tylko bonus.

 

4. Gadżety freelancera na home office: osobisty zestaw biblioteczny

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: zestaw bibliotekarza
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Pozostajemy jeszcze chwilę wśród propozycji Knock Knock. Niepokoi Cię, że w czasie home office spada Ci statystyka czytelnictwa? Nic straconego. Zestaw bibliotekarski pomoże Ci się zmotywować do czytania (lub oddawania) książek w terminach. Nie zapomnij wyznaczyć kary za przetrzymanie egzemplarza.
Do dostania w księgarniach z literaturą anglojęzyczną.

 

5. Gadżety freelancera na home office: podejmowacz decyzji

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: podejmowacz decyzji
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Zabrać się do pracy czy nastawić pranie? Który deadline załatwić w pierwszej kolejności? Jeśli praca z domu bez przerw i alternatyw osłabia w Tobie zdolność do podejmowania decyzji, potrzebujesz przycisku papieru, który pomoże Ci rozwiązać najważniejsze dylematy. Dostępne na Amazon.

 

6. Gadżety freelancera na home office: klepsydra

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: klepsydra
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Klepsydra to coś więcej niż tylko zabawny gadżet – to małe narzędzie usprawni Twoje zarządzanie czasem. Klepsydra przyda się w takich metodach, jak Pomodoro czy 10+2*5. Przesypujący się piasek ma również właściwości motywujące: dosłownie widzisz, jak czas ucieka. Przy okazji – klepsydra nie musi być nudna. Na zdjęciu klepsydra Veronese.

 

7. Gadżety freelancera na home office: podgrzewana podkładka pod mysz

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: podgrzewana podkładka na mysz
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Brak ruchu sprawia, że szybciej marzniesz, a zima na pewno nie poprawia Twojego komfortu cieplnego. Jeśli nawet trzymasz nogi w ogrzewaczu, ręce to zupełnie inna sprawa – tu z pomocą przyjdzie Ci podgrzewana podkładka na myszkę. Urządzenie działa na USB i dostępne jest w różnych kolorach. Znajdziesz je na Amazon, AliExpress i Allegro.

 

8. Gadżety freelancera na home office: ramka cyfrowa

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: ramka cyfrowa
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Nikt nie mówi, że musisz ograniczać się tylko do jednego zdjęcia swoich bliskich albo że w ogóle musi to być zdjęcie Twoich bliskich. Ramka cyfrowa pozwala na wyświetlenie wielu zdjęć w określonym czasie. Ile razy oderwiesz wzrok od monitora, zobaczysz inną fotografię.

 

9. Gadżety freelancera na home office: plakat z demotywatorem

Nie ograniczaj się do tego, co dostępne jest na stronie tego serwisu. Możesz stworzyć własny demotywator ze swoim zdjęciem i podpisem. Polscy dostawcy cyfrowych wydruków mają w ofercie kreatory demotywatorów.

 

10. Gadżety freelancera na home office: maszyna do pisania na USB

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: cyfrowa maszyna do pisania
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

To jeden z naprawdę kosztownych gadżetów, ale nie ma chyba copywritera, który nie zapragnąłby takiego stylowego drobiazgu. Maszyna do pisania na USB naśladuje kształtem najbardziej popularne modele, również Remingtony, a połączenie z USB sprawia, że napisany tekst wyświetli Ci się na monitorze.

 

Bonus: kartki świąteczne Pantone Postcard Box

Mikołajkowe i świąteczne gadżety dla freelancerów na home office: pocztówki świąteczne
Artykuły biurowe dla freelancerów pracujących zdalnie

Masz dość kiczowatych projektów kartek świątecznych? Możesz pokazać znajomym i rodzinie, jak powinna wyglądać wysmakowana kartka, której okazji nie ogranicza obrazek na przedniej stronie. Paczka zawiera setkę kartek pocztowych w kolorach ze wzornika Pantone, dobrych na każdą okazję. Dostępne w księgarniach anglojęzycznych i na Allegro.

 

A jakie prezenty Ty chcesz znaleźć w worku Mikołaja lub pod choinką? A może planujesz obdarować podobnym gadżetem Twojego bliskiego freelancera? Podziel się z nami pomysłem na prezent!