Świąteczne freebies dla freelancerów

Kiedy pracujesz zdalnie, nie zawsze twoje urlopy i święta pokrywają się z tymi kalendarzowymi, ale Boże Narodzenie to dla wszystkich z nas moment wytchnienia przed końcem roku. Ostatnie dni grudnia bywają gorące i dla freelancerów, i dla ich klientów: wszyscy dokańczają zlecenia, zamykają budżety i wystawiają faktury na ostatnią chwilę, „koniecznie z datą grudniową”.

Świąteczne freebies dla freelancerów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej

Taki scenariusz rozliczania zleceń pod koniec roku dotyczy również ciebie? Usiądź i odetchnij: przygotowaliśmy listę gwiazdkowych freebies dla programistów, grafików, fotografów i copywriterów. Znajdziecie na niej i trochę narzędzi pomocnych w pracy, i trochę rzeczy do twórczych zabaw i rozrywek.


Gwiazdkowe freebies dla programistów

Nowe źródła wiedzy, darmowe ebooki o programowaniu, użyteczne biblioteki i dodatki, narzędzia, które ułatwiają pracę i pozwalają zaoszczędzić czas? Freelancerski Mikołaj dla programistów pomyślał o wszystkim.

Packt
KLIK

Świąteczne freebies dla programistów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – ebooki dla programistów

To doskonała witryna do szukania e-booków o programowaniu. Na Packt znajdziesz i darmowe podręczniki IT, i bardziej szczegółowe opracowania za symboliczne kwoty. Aktualnie na Packt trwa świąteczna wyprzedaż i wiele tytułów zdobędziesz już za 5$.


Freemium.CC

Świąteczne freebies dla programistów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – darmowe narzędzia

KLIK
Na tej stronie znajdziesz największy spis darmowych narzędzi dla programistów i marketerów. Od platform dla developerów do stocków ze zdjęciami, od aplikacji do zarządzania projektami do debugowanaia. Lista FreemiumCC wciąż rośnie, a jeśli również jest autorem ciekawego darmowego narzędzia dla freelancerów, skontaktuj się z adminem i poproś o dodanie do katalogu!


Hat.sh

Świąteczne freebies dla programistów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – darmowe szyfrowanie plików

KLIK
Chcesz bezpiecznie wysłać plik z ważną zawartością? Zaszyfruj go. Hat.sh to strona, która umożliwia szybkie, bezpiecznie i bezserwerowe szyfrowanie plików. Za darmo.


Flat icon set

Świąteczne freebies dla programistów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – zestaw flat icon

KLIK
Twój projekt potrzebuje świątecznego wyglądu? Skorzystaj z flat icons tego ślicznego zestawu stworzonego przez Olhę Filipenko.


Gwiazdkowe freebies dla copywriterów

Co najbardziej ucieszy copywritera na święta? Spokój, wolny czas i głowa pełna pomysłów na okres po świętach! Zebraliśmy dla was freebies, które ułatwią pracę oraz pozwolą zaoszczędzić czas na marketingu.

50 pomysłów na nagłówki maili do newsletterów

Świąteczne freebies dla copywriterów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – poradnik pisania nagłówków do maili

KLIK
Pustka w głowie, czas goni, świąteczne zapachy unoszą się w powietrzu… a ty masz jeszcze kilka projektów do skończenia? Jeśli jednym z nich jest projekt maili sprzedażowych, mamy dla ciebie dobre źródło inspiracji. Jenna Kutcher, amerykańska copywriterka, stworzyła dla was dobrą ściągawkę z pomysłami na nagłówki newsletterów.


Signature

Świąteczne freebies dla copywriterów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – generator sygnatur do e-maili HTML

KLIK
Jak cię widzą, tak cię piszą – i tak też dają zlecenia. Copywriter powinien zwracać szczególną uwagę na styl i treść maili, jakie wysyła do klientów. Dla żadnej branży mail nie jest wizytówką w takim stopniu, jak dla tych, którzy piszą teksty na zamówienie.
Daj się zapamiętać – Signature to narzędzie, w którym za darmo wygenerujesz stopkę maila w HTML, gotową do załączenia w mailach.


Automatyzacja biznesu – darmowy kurs

Świąteczne freebies dla copywriterów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – darmowy kurs

KLIK
Przy dużej konkurencji na rynku, copywriterzy poświęcają sporo czasu na marketing i promocję swoich usług. Jak robić to skuteczniej, aby poświęcać więcej czasu na pisanie, a nie na przeczesywanie sieci? Ten darmowy kurs to gratka dla wszystkich, którzy szukają sposobów na optymalizację i automatyzację swojej pracy!

 


Gwiazdkowe freebies dla grafików

W tym roku dla grafików mamy wszystko, co cieszy oko: brushe Photoshop i świąteczne fonty czekają na wasz wybuch kreatywności :).

Snow Brush dla Illustratora

Świąteczne freebies dla grafików
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – brush Photoshop śnieg

KLIK
Za oknem szaro i nie am co czekać na śnieg? Dodaj biały puch do swoich grafik za pomocą tych pędzli Photoshop!


Font Happy Christmas

Świąteczne freebies dla grafików
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – font

KLIK
Czerwona wstążka, faktura wypukła jak lukier i kroje liter, udanie łączące współczesną kaligrafię z klasycznym copperplate – ten font idealnie nadaje się na świąteczne zaproszenia lub metki do prezentów.


Font Merry Christmas

Świąteczne freebies dla grafików
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – font z polskimi znakami

KLIK
Prześliczna „pisanka” z gwiazdkową magią i świątecznymi symbolami do wszystkich bożonarodzeniowych projektów do użytku prywatnego.
Zawiera polskie znaki!


Gwiazdkowe freebies dla fotografów

Dla fotografów i grafików, którzy pracują w Photoshop przygotowaliśmy na święta kilka akcji, które ułatwią nadanie zdjęciom i projektom magicznego, zimowego wyglądu. Romantyczna zima? Zima w wyrazistych kolorach? A może ta bardziej stonowana wersja? Akcje Photoshop i ustawienia presets dla Lightroom czekają :).


3 akcje Photoshop wersja 2

Świąteczne freebies dla fotografów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – akcje Photoshop na zimę

KLIK
Folder z prywatnymi zdjęciami już puchnie od przed-gwiazdkowych fotek? Ten zestaw trzech akcji Photoshop pomoże ci nadać im pięknego, romantycznego wyglądu.


25 akcji Photoshop na zimę

Świąteczne freebies dla fotografów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – akcje Photoshop na święta

KLIK
Nie tracisz nadziei na białe szaleństwo, mroźne poranki i dobre światło zamiast jesiennej szarówki? Nawet jeśli plener nie będzie do końca sprzyjał, mamy dla ciebie 25 akcji Photoshop idealnych do zimowych zdjęć.


Late December

Świąteczne freebies dla fotografów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – akcje Photoshop na grudzień

KLIK
Ten zestaw akcji Photoshop to z kolei propozycja dla tych, którzy wolą subtelniejszy efekt. Jeśli w zimie lubisz właśnie przygaszone kolory, te akcje wydobędą je z twoich zdjęć.


Winter is coming

Świąteczne freebies dla fotografów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – akcja Photoshop śnieg

KLIK
Ta akcja tworzy naturalnie wyglądający śnieg. Potrzebujesz białego puchu, który przykryje nieciekawy krajobraz albo stworzy romantyczne tło? Nic prostszego.


50 prestes Lightroom

Świąteczne freebies dla fotografów
Freebies na Boże Narodzenie w pracy zdalnej – presets Lightroom

KLIK
W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również paczki presets do Lightroom dla wszystkich, którzy chcą obrobić i wyretuszować całą paczkę świątecznych zdjęć, a jednocześnie nadać im podobny styl.


Świąteczne freebies dla programistów, copywriterów, grafików i fotografów

Czas na poboczne projekty i hobby a może czas na odpoczynek z dala od komputera? Okazja, żeby nadgonić terminy czy dodatkowa motywacja, żeby dopiąć zlecenia przed deadlinem? Freelancerzy mają różne wersje Świąt, ale wszystkim z nas przydają się dodatkowe pomoce… albo małe prezenty.

Na naszej liście znajdziesz więc dodatki, biblioteki i narzędzia dla programistów, darmowe kursy i ściągawki dla copywriterów oraz różne fonty, brushe, akcje i presets dla tych, którzy bawią się obrazem.

Chcecie podzielić się swoimi znaleziskami z innymi freelancerami? Zostawiajcie linki w komentarzach!