Amerykańskie miasteczko w latach 80., tajemnicze zaginięcia, grupka dzieciaków mierzących się z siłami zła – to kwintesencja kultowego już serialu Stranger Things. Wiele dyskusji zostało już przeprowadzonych na temat fenomenu tej produkcji, która nie potrzebowała prowadzonej z rozmachem kampanii promocyjnej, by zdobyć ogromną, niegasnącą popularność. Trudno jednoznacznie określić, co przyczyniło się do sukcesu, jednak z pewnością nie bez znaczenia pozostała idealnie wprowadzająca w klimat produkcji oprawa dźwiękowo-graficzna.

Fani Stranger Things twierdzą, że jest to jedyny serial, w którym nie omijają czołówki, a wręcz przeciwnie – za każdym razem oglądają ją z przyjemnością. To zasługa wspaniałej, tajemniczej muzyki i idealnie wpasowującego się w klimat logo. A jak powstało kultowe logo serii? Opowiedział o tym jego autor, Jacob Boghosian.

Graficy zostali poproszeni o przygotowanie kompletnej identyfikacji wizualnej serialu. W briefie zaznaczone zostało, że logo ma być ważnym elementem spójnej całości. Zespół zaczął prace od przeglądu okładek książek Stephena Kinga i plakatów filmowych z lat 80.

Jak powstało logo Stranger Things? Źródło: https://jacobboghosian.net/stranger-things

Research zaowocował stworzeniem ponad 20 różnych logotypów, z których za najbardziej trafione uznano to stworzone przy użyciu fontu ITC Benguiat. Zanim logo zyskało ostateczny kształt, graficy dopracowali najdrobniejsze detale.

Jak powstało logo Stranger Things?, Źródło https://jacobboghosian.net/stranger-things

Samo logo, mimo że idealnie wpasowujące się w klimat, nie robiłoby jednak takiego wrażenia, gdyby nie cała czołówka. Stworzony został nawet specjalny generator, za pomocą którego każdy może stworzyć swój własny napis w stylistyce logo serialu. Wystarczy wejść na makeitstranger.com i wpisać dowolne słowa do kreatora.

Źródło: Jacob Boghosian