Gdzie czyć się projektowania 3D od podstaw?

Grafika 3D wciąż niesłusznie traktowana jest bardziej jako egzotyczna „nowinka” niż jako poważne źródło utrzymania. Modelowanie i renderowanie przydaje się jednak nie tylko mistrzom od filmowych efektów specjalnych i architektom.

Ostatnie trendy na rynku wskazują, że grafika 3D może z powodzeniem zastąpić fotografię, nie tylko w branży reklamy i marketingu. Dobrym przykładem jest tu Ikea, która rozpoczęła prace nad wykorzystaniem renderów 3D w swoich katalogach już 13 lat temu.

Gdzie czyć się projektowania 3D od podstaw?
Kursy grafiki 3D i motion design na Edugrafia.pl

Moment zwrotny dla grafików pracujących dla szwedzkiego giganta nastąpił w 2010 roku. Właśnie wtedy szefostwo Ikea odrzuciło około 200 grafik, które nie spełniały ich wymogów. Okazało się, że nieświadomie odrzucone zostały wszystkie „prawdziwe” zdjęcia, podczas gdy do katalogu trafiły idealne rendery 3D.
Od tego czasu liczba renderów w katalogach Ikea rośnie – obecnie zdjęcia stanowią tylko 25% zawartości katalogu! Więcej na ten temat przeczytasz TU.

 

Kursy video grafiki 3D na Edugrafia.pl

Jeśli zatem chcesz spróbować swoich sił w grafice 3D, ciekawi cię ten temat lub myślisz nad poszerzeniem swoich kompetencji, skorzystaj z okazji, jaką daje platforma edukacyjna z kursami video, edugrafia.pl.

Od 2 października startuje „Jesień z grafiką 3D oraz motion designem”, wydarzenie firmowane przez Edugrafię, w ramach którego możesz nauczyć się projektowania grafiki 3D grafiki od podstaw.
W trakcie “Jesieni z grafiką 3D oraz motion designem” coś dla siebie znajdą nie tylko początkujący adepci 3D. Na platformie dostępne są także kursy na wyższych poziomach, dzięki którym swój warsztat wzbogacą projektanci, którzy początki mają już za sobą.

Przez cały miesiąc na platformie oraz jej profilach społecznościowych będą prezentowane narzędzia i strony przydatne w pracy grafika, będzie także można zapoznać się z tutorialami. Oprócz tego szykują się premiery nowych kursów video. Ich listę znajdziecie poniżej.

 

Lista kursów grafiki 3D i motion design na Edugrafia.pl

  • Kurs Blender – podstawy
  • Kurs 3ds Max modelowanie – statek kosmiczny
  • Kurs 3ds Max – zaawansowany
  • Element 3d – After Effects
  • Wizualizacja produktu – 3ds max + After Effects
  • Sketchfab
  • Daz 3d

Warto także zapoznać się z ofertą już dostępnych kursów. W dniach 2-15 listopada na hasło „jesiengrafika3d” możesz wykupić dostęp do już zamieszczonych materiałów z 20% rabatem.

 

Grafika 3D i motion design – nauka projektowania

Czy grafika 3D zastąpi tradycyjną fotografię? Na pewno nie wyprze jej całkowicie, ale rendery 3D mają zalety, których brakuje zdjęciom reklamowym. Są tańsze, przygotowuje się je szybciej i łatwiej niż cały plan zdjęciowy, pozwalają uzyskać lepsze światło, a do tego gotowy render można wykorzystać w kilku „sesjach”.

Projektowanie 3D to dobra ścieżka rozwoju dla grafików i fotografów, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje, a także dla wszystkich freelancerów – początkujących i zaawansowanych – którzy szukają zleceń na grafikę 3D i nowych nisz na rynku.

Zapisz