Najlepsze teksty O Pracy Zdalnej 2019

To był intensywny rok dla freelancerów i osób pracujących zdalnie. Coraz wyraźniejsza dominacja mediów społecznościowych jako narzędzia marketingowego, rozwój nowych gałęzi IT, takich jak uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja, odchodzenie od przebrzmiałych technik sprzedaży na rzecz precyzyjnie zaplanowanych strategii, wykorzystujących analizę zachowań klientów – to tylko niektóre z nowych trendów, jakie mają szansę odmienić pracę zdalną w nadchodzących latach.

Najlepsze teksty O Pracy Zdalnej 2019
Najlepsze teksty o pracy freelancera dla grafików, copywriterów, programistów

W ciągu ostatnich 12 miesięcy regularnie pisaliśmy dla was o trendach i prognozach dla pracy zdalnej; radziliśmy, jak rozwijać karierę freelancera oraz podpowiadaliśmy techniczne tricki dla programistów, grafików i copywriterów.

Przygotowaliśmy dla was zestawienie tych tekstów, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy podobały się wam najbardziej. Oto tegoroczne najlepsze z najlepszych!

Gdzie freelancer nauczy się SEO i pozycjowania
Darmowe kursy pozycjonowania i SEO

Styczeń
Gdzie nauczyć się podstaw SEO?
Każda firma uważa, że potrzebuje strony www, każdy sklep chce przyciągać klientów, każdy bloger marzy, żeby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania. Kto może im w tym pomóc? Specjalista SEO. Dla wszystkich, którzy chcą zająć się pracą zdalną w tej dziedzinie mamy zestaw kursów, źródeł i samouczków.

Jak zaprojektować dobre logo
Najczęstsze błędy w projektowaniu logo

Luty
10 najczęstszych błędów logo

W świadomości wielu osób prowadzenie firmy wymaga bezwzględnie dwóch rzeczy: posiadania strony www oraz logo. Zlecenia o treści „logo za 10 zł” stały się tematem niejednego mema, ale nas interesuje druga strona tego zjawiska: zasyp logo, których jakość odpowiada cenie. Co zrobić, aby zaprojektować dobre logo? Jakich błędów nie popełniać?

Błędy grafików w pracy zdalnej
Co niszczy Twoją karierę freelancera?

Marzec
Błędy, które niszczą karierę grafika

O pracy grafika komputerowego marzy wielu początkujących adeptów Photoshopa… i nie zawsze te wyobrażenia mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Jakie błędy sprawiają, że Twoja kariera może zaliczyć więcej upadków niż wzlotów? My znamy ich 7.

Jak efektywnie korzystać z Google Docs - tricki dla freelancerów
10 tricków Google Docs dla copywriterów

Kwiecień
10 tricków Google Docs

Dysk Google to ulubione narzędzie nie tylko dla copywriterów. Udostępnianie plików, edycja, przesyłanie, tworzenie arkuszy kalkulacyjnych, ankiet i pokazów slajdów to rzeczy, z których pewnie korzystasz na co dzień. A co z innymi trickami, które ułatwią Ci pracę zdalną?

Najlepsze stocki do sprzedaży grafik
Jak sprzedawać grafiki online?

Maj
Jak sprzedawać grafiki online?
Każdy, kto jest freelancerem, docenia dochody pasywne. W słabszych miesiącach są dobrym uzupełnieniem budżetu, w dobrych stanowią miły dodatek. Jak je uzyskać? Każdy freelancer może sprzedawać swoje prace, te stworzone z myślą o stockach i te, które zwyczajnie zostały po ukończonych projektach. Jak się za to zabrać, aby naprawdę zacząć zarabiać dzięki bankom zdjęć?

Projektowanie graficzne - co musisz wiedzieć
Kodowanie, typografia, branding – jakich umiejętności szukają zleceniodawcy u grafików?

Czerwiec
8 niezbędnych umiejętności grafików

Zaczynasz pracę zdalną i… naprawdę możesz stracić pewność siebie, kiedy myślisz o wszystkich rzeczach, jakie musisz znać oprócz oczywiście swojego fachu. Czy sama znajomość obsługi Photoshop wystarczy? Od którego momentu możesz powiedzieć, że posługujesz się Illustratorem w stopniu „biegłym”? Spokojnie. Mamy na to odpowiedzi.

Freebies dla grafików i fotografów - akcje Photoshop
Darmowe akcje Photoshop – gdzie szukać freebies?

Lipiec
Nowe strony z akcjami Photoshop
Akcje niesamowicie ułatwiają pracę grafika, kiedy w grę wchodzi edytowanie wielu prac z zachowaniem jednego stylu. Zamiast ręcznie zmieniać ustawienia i parametry obrazu (jasność, nasycenie itd.), skorzystaj z akcji. W tym wpisie znajdziesz listę mniej popularnych źródeł wartych uwagi.

Nowe trendy w programowaniu 2019
Czego się uczyć, aby zdobywać zlecenia IT od klientów zagranicznych

Sierpień
Klienci z Ameryki: w jakich branżach znajdziesz nowe zlecenia

Współpraca z zagranicznym klientem jest atrakcyjną perspektywą i… leży w zakresie możliwości polskiego freelancera. Jakie umiejętności są najbardziej poszukiwane i czego warto się uczyć, aby zdobywać zagraniczne zlecenia z drugiej strony globu?

Poradniki - grafika wetorowa dla web designerów i projektantów
Tutorial Adobe Illustrator

Wrzesień
Zachwycające tutoriale Illustrator
Na hasło „tutorial” najpewniej myślisz od razu o tutorialu do Photoshopa. Tymczasem jego odpowiednik do grafiki wektorowej, Illustrator, to program równie skomplikowany i wymagający wielu godzin nauki. Wybraliśmy dla was 15 najpiękniejszych tutoriali Illustratora, które jednocześnie przybliżą proste i bardziej skomplikowane techniki pracy w tym programie.

Darmowe programy do edycji zdjęć na blogerów
Łatwe w obsłudze narzędzia do obróbki zdjęć

Październik
7 łatwych narzędzi do obróbki zdjęć dla blogerów
Wszyscy wiemy, że merytoryczna jakość tekstu jest najważniejsza… ale obserwacje pokazują, że użytkownik dłużej pozostanie na stronie wpisu wzbogaconego o zdjęcia, chętniej również udostępni taki materiał. Oto tekst, w którym wymieniamy najlepsze i najbardziej przyjazne narzędzia do obrabiania zdjęć na blogi.

Obsługa klienta w pracy zdalnej
Jak zdobywać nowe zlecenia dzięki obsłudze klienta?

Listopad
Freelancer i obsługa klienta: jak nie tracić zleceń
Tracisz klientów? Uważasz, że masz za mało zleceń, a rozmowy za rzadko kończą się umową? Czas przyjrzeć się obsłudze klienta: to, jak i kiedy odpisujesz na maile, jak się komunikujesz z klientem, jak dbasz o tzw. obsługę posprzedażową. Jeśli myślisz, że te problemy nie dotyczą freelancerów, pomyśl o tym, że amerykański rynek to w 1/3 freelancerzy. Co roku ten sam rynek traci ponad 60 miliardów dolarów z powodu mało satysfakcjonującej obsługi klienta.

Grudzień
Praca za granicą: oryginalne sposoby
Jak połączyć pracę zdalną i podróże? Jeśli własne takie połączenie przekonało Cię do freelancingu, w tym wpisie znajdziesz narzędzia, które ułatwią Ci zaplanowanie podróży i kontrolowanie wydatków za granicą. Jak wybrać najlepsze miasto? A może… zorganizowany wyjazd dla freelancerów?