Jak samodzielnie zbudować swoją stronę na WordPress

Chociaż w sieci można znaleźć wiele platform, które dają możliwość założenia portfolio, dla niektórych freelancerów to za mało.
Jeśli zatem jesteś grafikiem lub fotografem, a chcesz czegoś więcej niż tylko profilu na Behance, możesz stworzyć swoją własną stronę www.

Jak samodzielnie zbudować swoją stronę na WordPress
Narzędzia do budowania stron www i portfolio online dla freelancerów

Najpopularniejsze rozwiązanie to zbudowanie strony na WordPress – do możliwości tej platformy blogowej nie trzeba nikogo przekonywać. Jedyne, co może nastręczać problemów przy korzystaniu z WordPressa, to wybór właściwego layoutu strony i dostosowanie go do swoich potrzeb.

Dla freelancerów, którzy nie mają cierpliwości do wgryzania się w kod, może być podchwytliwym zadaniem.

 

Portfolio dla freelancera online

Pierwsza kwestia, jaką musisz rozwiązać budując swoje portfolio online na WordPressie, to wybór tematu spośród dziesiątek eleganckich i funkcjonalnych layoutów.

Mimo takiej różnorodności rzadko się zdarza, aby wybrany temat pasował od początku do końca. Czasem niezbędne są drobne przeróbki i poprawki – również po to, aby odróżnić się od innych użytkowników tego samego layoutu.

Tu właśnie przydaje się wiedza z zakresu kodowania, ale nie jest ona niezbędna do stworzenia swojej strony www. Poniżej przedstawiamy listę narzędzi, które służą do edytowania szablonów i tworzenia portfolio dla freelancera online.

Ich wielką zaletą jest łatwość obsługi – większość korzysta z funkcji przeciągnij-i-upuść – dostępność i to, że pomagają ci oszczędzać czas.

 

Cornerstone

Źródło
Cena: 39$, z tematem X 59$
Pierwotnie Cornerstone był „wielozadaniowym” tematem WordPress, wyposażonym w narzędzie do tworzenia i edytowania całej strony wraz z jej dodatkami.
W krótkim czasie zyskał tak dużą popularność, że autorzy szybko wydali temat jako samodzielne narzędzie.

narzędzia do budowy stron www dla freelancerów
Narzędzia do budowy portfolio online – Cornerstone

Cornerstone jest intuicyjny w obsłudze, a do tego udostępnia także podgląd wprowadzonych zmian w czasie rzeczywistym. Narzędzie zawiera dużą i regularnie aktualizowaną bibliotekę dodatków.

 

Divi Builder

Źródło
Divi był edytorem tematów WordPress, jednak jego rosnąca popularność skłoniła autorów do rozszerzania jego funkcji i możliwości. Popis jego możliwości możecie prześledzić na demo z edycją jednego z ElegantThemes.

 

Themify Builder

Źródło
Cena: 39$ lub 59$ w zależności od dodatków – warto sprawdzać promocje!
Themify to kreator, którego możesz używać z każdym tematem WordPress. Najpierw wybierasz temat, a następnie edytujesz go w Themify – narzędzie umożliwia śledzenie zmian w czasie rzeczywistym, bez potrzeby każdorazowego zapisywania zmian i odświeżania strony.

W Themify stworzysz stronę z przewijaniem strony z paralaksą, tłem video i animacjami.

 

SnapPages

Źródło
Ceny: od 4$ na miesiąc dla małych prywatnych stron
To edytor podstron, który umożliwia zbudowanie całej witryny „w mgnieniu oka”.
Aby stworzyć stronę www w SnapPages wybierasz jeden ze starannie zaprojektowanych, estetycznych szablonów, a następnie dostosowujesz ją do swoich wymagań i potrzeb.

narzędzia do budowy stron www dla freelancerów
Narzędzia do budowy portfolio online – Snappages

Narzędzie działa na zasadzie edytora HTML5 przeciągnij-i-upuść, a oprócz tego działa również jako aplikacja na urządzenia mobilne – teraz możesz stworzyć stronę już z poziomu telefonu lub tabletu.

 

XPRS

Źródło
Cena: darmowy dla studentów i działalności non-profit, plan podstawowy od 8$ na miesiąc
Kreator XPRS zawiera przede wszystkim grupę podstawowych szablonów, ułożonych w 18 kategoriach zgodnych z przeznaczeniem strony. Wybierasz jeden z nich, a dzięki kreatorowi możesz podzielić temat na paski, które łatwo przesuniesz, edytujesz i dostosujesz do swoich wymagań. Przypomina to trochę budowanie z klocków i nie wymaga wiedzy z zakresu kodowania.

 

AllYou.net

Źródło
Ceny: od 8 do 15$ na miesiąc
Ten kreator umożliwia zbudowanie strony na podstawie siatki. Dzięki temu portfolio staje się łatwiejsze w obsłudze i nawigacji, co nie zawsze jest możliwe przy samodzielnym tworzeniu projektów. Do wyboru masz zbiór w pełni edytowalnych templatek, które łatwo dostosujesz do siebie.

narzędzia do budowy stron www dla freelancerów
Narzędzia do budowy portfolio online – All You Net

 

Budowa portfolio online dla freelancerów – podsumowanie

Wszystkie kreatory stworzone z myślą o samodzielnym budowaniu stron www działają na zasadzie przeciągnij-i-upuść, dlatego nie wymagają umiejętności kodowania.

Ceny dostępu są umiarkowane, ale jeśli oprócz projektowania własnych grafik chcesz także tworzyć strony dla swoich klientów, rozważ zakup wyższych wersji. Umożliwiają one stworzenie większej ilości witryn.

Podane przez nas narzędzia przydadzą się nie tylko do tworzenia portfolio, ale również innych typów stron – możliwości są nieograniczone.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz