Nowe trendy w programowaniu 2019

Praca dla zagranicznego klienta to atrakcyjna opcja dla freelancerów z przynajmniej komunikatywnym językiem obcym, najlepiej angielskim. Dzięki rozliczeniu przez Useme.eu zawiązanie umowy, wystawienie faktury zagranicznej i odbiór płatności są łatwe jak nigdy dotąd. Z kolei atrakcyjny przelicznik obcej waluty sprawia, że praca dla zagranicznych klientów, oprócz satysfakcji, przynosi też większe dochody.

Nowe trendy w programowaniu 2019
Czego się uczyć, aby zdobywać zlecenia IT od klientów zagranicznych

Jakie umiejętności warto rozwijać, aby zdobywać zlecenia wśród zagranicznych klientów? Kalifornijska Dolina Krzemowa wyznacza trendy w rozwoju zaawansowanych technologii i kreuje popyt na programistów o określonych kompetencjach.
W sierpniu portal Upwork opublikował listę umiejętności, na które w drugim kwartale roku odnotowały wzrost powyżej 120%. Oznacza to zarówno większe zainteresowanie ze strony zleceniodawców, jak wyznacza niszę, w której powoli wzrasta ilość freelancerów z branży IT.

 

Lista najszybciej rozwijających się umiejętności w drugim kwartale 2019 roku

Lista prezentuje narzędzia, techniki i umiejętności najbardziej potrzebne obecnie na amerykańskim rynku pracy zdalnej. Jeśli zatem szukasz zagranicznych klientów, sprawdź, czy twoje aktualne zainteresowania „naukowe” nie pokrywają się z tym, czego szukają zleceniodawcy.

1. ServiceNow

ServiceNow to platforma cyfrowa, która usprawnia worflow oraz upraszcza pracę nad złożonymi projektami dzięki działaniom w chmurze. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na developerów, którzy mogą pisać integracje dla tej platformy.
KLIK
KURS

 

2. DaVinci Resolve

DaVinci Resolve to narzędzie dla wszystkich, którzy pracują z video. Umożliwia dzielenie plików video, montowanie ich, dodawanie przejść oraz ścieżek audio i efektów specjalnych.
KLIK
KURS

 

3. Social video marketing

O znaczeniu tej umiejętności nie trzeba przekonywać nikogo, kto używa mediów społecznościowych lub robi zakupy w sklepach internetowych. Pomyśl, ile razy w ciągu ostatniego tygodnia obejrzałeś video w sieci albo ile razy film zdecydował o tym, czy kupisz jakiś produkt lub usługę. Nieprzypadkowo właśnie w video upatruje się ten rodzaj treści, który ma największą przyszłość w mediach społecznościowych.
KURS

 

4. Highcharts

Wykresy na stronach www? Czasem są potrzebne, ale ich kodowanie, a następnie korzystanie z samych wykresów i tabel nie zalicza się do przyjaznych doświadczeń. Highcharts sprawia, że możesz stworzyć interaktywny wykres w HTML używając kilku linijek kodu JavaScript.
KLIK
KURS

 

5. PyTorch

Ten framework i biblioteka Pythona przeznaczona jest do maszynowego uczenia się – w ten sposób usprawnia proces na etapie między tworzeniem prototypu i researchem a samym kodowaniem.
KLIK
KURS

 

6. Keras

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i głębokie sieci neuronowe są typowane jako przyszłościowe kierunki rozwoju branży IT. Keras to open-source’owa biblioteka Python, która dzięki swojemu API umożliwia skuteczne prototypownie oraz tworzenie i uczenie modeli deep learn.
KLIK
KURS

 

7. Caspio

Caspio to aplikacja, która umożliwia tworzenie baz danych dla aplikacji bez konieczności kodowania, zachowując przy tym bezpieczeństwo, stabilność i skalowalność potrzebne w IT. Caspio gromadzi dane, udostępnia informacje i automatyzuje workflow.
KLIK
KURS

 

8. learnDash

Ta wtyczka do WordPress odpowiada za LMS – system zarządzania nauczaniem, który pomaga w zarządzaniu aktywnością szkoleniową i kompetencjami w organizacji. Okazuje się on nieocenioną pomocą dla firm, uniwersytetów, firm szkoleniowych oraz firm sprzedających kursy online.
KLIK
KURS

 

9. Kendo UI

To framework JavaScript przeznaczony do projektowania UI. Opiera się na wykorzystaniu komponentów JavaScript z biblioteami stworzonymi dla jQuery, Angular, React i Vue. Dzięki niej zbudujesz miłe dla oka, dobrze wykonane i efektywne aplikacje w każdym frameworku JS.
KLIK
KURS

 

10. Rekruter techniczny

W największych miastach Stanów bezrobocie utrzymuje się poniżej 3% i branże zaawansowanych technologii walczą o to, aby znaleźć pracowników o określonych kompetencjach. Rekruter techniczny staje się zatem poszukiwaną specjalizacją: potrzebni są również pracownicy, którzy już na etapie poszukiwania będą mogli ocenić wartość kandydata oraz to, czy odpowiada wymaganiom na dane stanowisko.
KURS

 

11. Neo4j

Big data to drugie, obok AI i uczenia mszynowego, gorące hasło w branży IT. Neo4j to platforma, która wykorzystuje grafowe bazy danych oraz dostarcza analiz grafowych dla aplikacji i stron www.
KLIK
KURS

 

12. Modele statystyczne

Dobre przygotowanie danych, wybranie zmiennych i rozwiązywanie praktycznych problemów – to dość, aby poradzić sobie na rynku jako specjalista od modeli statystycznych. Ten rodzaj umiejętności będzie coraz bardziej potrzebny wraz z rozwojem systemów big data
KURS

 

13. Salesforce Lightning

Salesforce dostarcza rozwiązań w chmurze, które usprawniają sprzedaż i zarządzanie relacją z klientem i partnerami (CRM), a Lightning to platforma Salesforce, która umożliwia zwiększenie produktywności, optymalizację podejmowanych działań i szybszą budowę aplikacji mobilnych. Skierowana jest konkretnie do adminów, developerów i producentów wykonawczych.
KLIK
KURS

 

14. Relacyjne bazy danych

Na rynku wciąż jest zapotrzebowanie na specjalistów od baz danych, również tych przedstawiających dane w postaci relacyjnej. Oznacza to, że w cenie są przynajmniej podstawy SQL oraz możliwości łączenia SQL z innymi językami, np. Python.
KURS

 

15. d3.js

D3.js jest biblioteką JavaScript, która pozwala na przekształcanie dokumentów wykorzystujących bazy danych. D3.js umożliwia także animowanie wykresów za pomocą HTML, CSS i skalowalnych grafik wektorowych.
KLIK
KURS

 

16. Motion graphics

Popularność treści video wskazuje, że w sieci cenimy nie tylko obraz, ale również ruch. Jeśli zajmujesz się grafiką, warto rozszerzyć swoje umiejętności również o animację, zwłaszcza z wykorzystaniem Adobe After Effects.
KURS

 

17. MATLAB

Obecność MATLAB na liście nie powinna być zaskoczeniem przy tak dużym wzroście zainteresowania bazami danych i modelami statystycznymi. To środowisko umożliwia bowiem między innymi wizualizację danych oraz ich matematyczne opracowanie.
KURS

 

18. Projektowanie opakowań

Kupujemy oczami, również online, a atrakcyjne, ekonomiczne i ekologiczne opakowanie może być właśnie tym, co przekona klienta do zakupu. Oprócz umiejętności graficznych i projektowania niezbędne będą także przynajmniej podstawy materiałoznawstwa.
KURS

 

19. SEOMoz

Jeśli nie ma cię na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, szanse na to, że klient dotrze na twoją stronę, drastycznie maleją – o blisko 70%. Dlatego właśnie optymalizacja treści na stronie www pod kątem wyników wyszukiwania jest obecnie tak istotną cześcią martekingu internetowego.
SEOMoz to narzędzie, które ułatwia optymalizację oraz zwiększanie ruchu na stronie i pozycjo w rankingach.
KLIK
KURS

 

20. Microsoft Azure

I jeszcze jedno narzędzie do pracy z big data – Azure to platforma chmurowa Microfost stworzona w modelu PaaS. Umożliwia składowanie oraz przetwarzanie danych w chmurze.
KLIK
KURS

Źródło