Darmowe i płatne serwisy portfolio dla freelancerów

Serwisy z portfolio online dla freelancerów

 

Dla skutecznego freelancera portfolio to podstawa. Portfolio prezentuje dotychczasowy dorobek i doświadczenie, jest wizytówką i zaproszeniem do współpracy. Portfolio pomaga także budować własną markę freelancera i wyróżnić się na tle konkurencji. Warto poświęcić mu trochę uwagi.

Darmowe i płatne serwisy portfolio dla freelancerów
Pixabay, darmowe i płatne serwisy portfolio dla freelancerów

Nie wszyscy freelancerzy mają odpowiednią wiedzę techniczną, umiejętności lub czas, żeby korzystać z dedykowanych, autorskich stron www. Z myślą o nich powstały serwisy z portfolio online, które umożliwiają freelancerom prezentowanie w sieci próbek swoich prac.
Dziś przedstawiamy dziesięć stron, na których stworzysz profesjonalne, efektowne portfolio.

 

Portfolioblox

Darmowy serwis online dla freelancerów
Portfoliobox

Darmowe portfolio online dla freelancerów, konto premium płatne (ok. 7$ na miesiąc)

Ta platforma używana jest głównie przez grafików, designerów, architektów, artystów plastyków, stylistów i fotografów. Z obsługą poradzą sobie zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. PortfolioBox zawiera dziesiątki tematów, templatek i layoutów, dzięki którym stworzysz spersonalizowaną stronę. Co ważne, strony budowane na PortfolioBox są w pełni responsywne.
Ta międzynarodowa platforma z portfolio online posiada również wersję polskojęzyczną. Korzystanie z niej jest darmowe, jeśli jednak chcesz hosting z własną domeną, wymagane jest płatne konto premium (7$ na miesiąc).

 

Dropr

Darmowy serwis portfolio dla freelancerów
Dropr

Darmowe portfolio online dla freelancerów
Ta prosta w obsłudze strona daje możliwość stworzenia portfolio z obrazów, muzyki, video, animacji, tekstów, a nawet prac stworzonych we Flashu lub HTML.
Swoje portfolio połączysz także z kontami na mediach społecznościowych, w tym także z kontem na Behance.
Serwis ma polską wersję językową.

 

Behance

Serwis online portfolio dla freelancerów
Behance

Darmowe portfolio online dla freelancerów
Ten serwis jest znany wszystkim freelancerom, którzy zajmują się grafiką.
Do jego niewątpliwych zalet należy łatwość obsługi. Nawet bez znajomości kodowania dodasz i posortujesz swoje prace według kategorii oraz dołączysz linki do kont w mediach społecznościowych. Z kolei aktywne środowisko użytkowników daje szansę wymiany doświadczeń oraz uczenia się od najlepszych.
To, co może zniechęcać, to właśnie… popularność serwisu. Edycja portfolio jest bardzo ograniczona, a przez to twoja „wizytówka” nie różni się od portfolio innych freelancerów. Obowiązują także limity wielkości pliku i większe prace trzeba skompresować.

 

Dunked

Serwis online portfolio dla freelancerów
Dunked

Płatne portfolio online: wersja podstawowa 7$, profesjonalna 8$, dla agencji 19$ na miesiąc.
Ta stosunkowo młoda platforma umożliwia stworzenie portfolio online. Interfejs jest intuicyjny i prosty w obsłudze, więc jedyne, co musisz zrobić, to załadować potrzebne elementy – Dunked pozwala dodać prace w wielu formatach multimedialnych.
Gorzej jest, jeśli chodzi o oryginalny wygląd. Dunked zawiera ograniczoną liczbę szablonów i mimo możliwości edycji twoja strona może bardzo przypominać portfolio innego freelancera.

 

Sliding Boxes

Serwis online portfolio dla freelancerów
SlidingBoxes

Darmowe portfolio online do 5 projektów i 35 obrazów, 7$ za 10 projektów i 100 obrazów wraz z własną domeną, oraz wersja pro 11$ za setkę projektów i 500 obrazów wraz z własną domeną
Jeśli lubisz slidery i chciałbyś wykorzystać ten element w swoim portfolio, ta strona ci to ułatwi. Prezentowany tu typ portfolio świetnie sprawdzi się przy prezentacji dorobku fotografów i grafików.
Interfejs jest łatwy w obsłudze, a samo narzędzie niezbyt skomplikowane. Strona stworzona w Sliding Boxes będzie w pełni responsywna. Możesz wybrać kolor layoutu, sposoby przejścia między slajdami oraz dodać swoje logo oraz linki do social media, jednak na tym kończą się możliwości edycji. Zablokowane jest także edytowanie kodu CSS.

 

Colorflot

Portfolio i giełda zleceń dla freelancerów
Croflot

Darmowe portfolio online dla freelancerów
To nie tylko strona z narzędziami do stworzenia swojego portfolio online, ale także tablica ogłoszeniowa z ofertami zleceń dla grafików.
Serwis stawia na networking i tworzenie większej społeczności. Możesz zatem informować o swoich aktywnościach, aktualizować status oraz poznawać potencjalnych współpracowników – to nieco bardziej swobodna forma LinkedIn.
Oferowane tematy i layouty portfolio nie są bardzo rozbudowane. Serwis daje możliwość nielimitowanego dodawania prac. Portfolio ma także miejsce na krótki biogram.

 

About.me

Landing page dla freelancerów
About.me

Darmowe portfolio online dla freelancerów, istnieje opcja wykupienia konta premium
To narzędzie pozwala zbudować elegancką, spersonalizowaną landing page. W ten sposób twoje zdjęcie, wzbogacone o krótki biogram, może posłużyć jako tło dla strony. Landing page stworzony w about.me zawiera także linki do wszystkich kanałów social media oraz innych stron, na których publikujesz.
Możesz wykorzystać ten serwis również do stworzenia swojej strony domowej.

 

Visualise.me

Serwis portfolio dla SEO i marketingu
Visualize.me

Darmowe portfolio online dla freelancerów, istnieje opcja wykupienia konta premium (ok 4$ na miesiąc)
Visualize.me wykorzystuje potencjał, jaki mają infografiki. Możesz na przykład zilustrować swoje doświadczenie zawodowe za pomocą osi czasu, a także wykorzystać mapy, wykresy i piktogramy do opisu znajomości języków, kompetencji i innych osiągnięć.
Jest to narzędzie szczególnie użyteczne, jeśli zajmujesz się marketingiem, SEO lub innymi dziedzinami, w której liczą się wymierne rezultaty. Z Visualise.me przedstawisz je w czytelnej, przejrzystej formie. Grafiki łatwo jest spersonalizować za pomocą kilku tematów, a dla ułatwienia konto na Visualise.me możesz połączyć ze swoim profilem na LinkedIn.

 

Carbonmade

Serwis online portfolio dla freelancerów
Carbonmade

Płatne portfolio online, do 10 projektów i 100 obrazów 6$ na miesiąc, 50 projektów i 500 obrazów 12$ na miesiąc, wersja nielimitowana 18$ na miesiąc.
Wyobraź sobie Pinterest dla użytkowników LinkedIn – to właśnie jest Carbonamde.
Ta strona została stworzona z myślą o prezentacji prac wizualnych. Inaczej niż na Pinterest, nie możesz zebrać obrazów z innych stron ani nikt nie „pożyczy” twojej pracy. Strona jest dobrze dostosowana do prezentowania video.

 

Pinterest

Portfolio online dla designerów
Pinterest

Darmowe portfolio online dla freelancerów
Obecność Pinterest w tym zestawieniu może dziwić, ale ta platforma mikroblogowa to popularne miejsce do dzielenia się pracami z zakresu projektowania wnętrz, dekoracji, makijażu czy rękodzieła. Jeśli pracujesz przy dekoracjach ślubnych, wystroju wnętrz, zajmujesz się wizażem lub tworzysz rękodzieło, warto wykorzystać galerię Pinterest do prezentowania i promowania swoich usług.

 

A jakich stron wy używacie, aby zbudować swoje portfolio? Jakie macie doświadczenia z portfolio online? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz