Współpraca z klientami to jedno z wyzwań, z którymi musi zmierzyć się każdy kto pracuje na własny rachunek. Dotyczy to też osób, które projektują strony www. Dlatego przy tworzeniu witryn warto zwrócić uwagę na narzędzia, dzięki którym kooperacja ze zleceniodawcami stanie się łatwiejsza i szybsza.

Wśród osób zajmujących się profesjonalnym tworzeniem witryn coraz większą popularnością cieszą się kreatory stron www. Tego typu narzędzia najczęściej przypominają programy graficzne. Tworzenie w nich nie wymaga umiejętności kodowania i jest łatwe do opanowania. 

Poszczególne kreatory różnią się między sobą dostępnymi opcjami. Proste narzędzia umożliwiają stworzenie witryny nawet w kilka minut. Do zastosowań profesjonalnych lepiej wybrać program, który oferuje większe możliwości edycji, a przez to nie ogranicza inwencji twórczej. 

Wybierając konkretne rozwiązanie warto zwrócić uwagę nie tylko na sam proces tworzenia witryny, ale też na funkcje, które ułatwiają pracę z klientem. Oto 4 rozwiązania, które pomogą w tym zadaniu. 

Kreatory stron www dla freelancerów: WebWave
Projektowanie stron www bez kodowania: kreatory stron www dla freelancerów


Dostęp do strony w trakcie jej tworzenia

Wielu twórców podczas pracy z klientem ogranicza się do prezentacji makiety projektu. Nie jest to rozwiązanie optymalne. W takim wypadku zleceniodawca może ocenić jedynie wygląd strony. Nie ma dostępu do jej funkcji, więc trudno mu sobie wyobrazić działanie gotowej witryny i doświadczenie użytkownika. 

Dużo lepszym pomysłem jest udostępnienie działającej strony zleceniodawcy podczas jej tworzenia. Dzięki temu klient będzie miał możliwość bieżącego kontrolowania procesu powstawania witryny i przekazywania uwag w czasie rzeczywistym. Znacznie przyspiesza to pracę. 

Ta funkcja jest również przydatna, jeśli nad stroną pracuje jednocześnie kilku web developerów. Ponieważ większość kreatorów to narzędzia funkcjonujące online, zyskają oni dostęp do projektu z wielu urządzeń, co usprawni pracę. 


White label

White label to funkcja, która umożliwia korzystanie z danego narzędzia pod własną marką. Co to oznacza w praktyce? Twój klient nie musi wiedzieć jakiego kreatora używasz. Dzięki temu zbudujesz spójny wizerunek swojego brandu i zaprezentujesz się jako profesjonalista. 

Dzięki funkcji white label możesz zarządzać swoją komunikacją wizualną wygrywając swoje logo i nazwę. Masz też możliwość podpięcia stron klientów pod własną domenę (nazwę strony).


Przełączanie płatności za domenę i hosting na klienta 

Gotowa strona internetowa musi mieć swoją nazwę, czyli domenę. Konieczne jest też znalezienie miejsca na serwerze, gdzie będą przechowywane pliki strony, czyli hosting. Obie te usługi są płatne cyklicznie. 

Twórcy stron mają do wyboru dwie opcje. Po pierwsze, mogą sami pobierać od klientów opłatę za domenę i hosting, a następnie samodzielnie płacić za te usługi podmiotom, które je oferują. Dzięki temu web developerzy mogą dodatkowo zarabiać na tych usługach doliczając sobie prowizję. 

To rozwiązanie ma jedną, poważną wadę: w przypadku, gdy z jakiegoś powodu klient nie dokona wpłaty, to na barkach zleceniobiorcy spoczywa obowiązek pokrycia kosztów. Dlatego warto zdecydować się na przełączenie płatności na klienta. Pozwoli to uniknąć niespodziewanych obciążeń finansowych. 

Zniżki przy płatnościach dla wielu stron

Ceny domen i hostingów mają sporą rozpiętość. Dlatego warto wybrać narzędzie, które będzie najkorzystniejsze cenowo. Używając niektórych kreatorów stron www masz możliwość hurtowego zakupu tych usług po obniżonej cenie. 


Panel CMS

Stworzenie strony www to dopiero początek pracy. Konieczne jej jest aktualizowanie. Często zdarza się, że klienci zlecają nawet najmniejsze modyfikacje web deweloperowi. Zabiera to mnóstwo czasu. W niesprzyjających warunkach wymiana jednego zdjęcia lub modyfikacja opisu produktu zajmuje nawet kilka godzin. 

Aby uniknąć takiej sytuacji, warto skorzystać z CMS. Jest to system edycji strony, w którym klient może dokonywać wybranych modyfikacji. Możliwości zmian są zależne od nadanych mu uprawnień. 

Jeśli na przykład zleceniodawca chce sam dodawać artykuły blogowe czy zdjęcia, można nadać mu odpowiednie uprawnienia, które umożliwiają edycję strony w ograniczonym zakresie. Wtedy klient nie musi się obawiać, że przez nieostrożność zmieni strukturę witryny.


Podsumowanie

Opisane powyżej funkcje ułatwiają tworzenie stron www na zlecenie. Pomagają budować wizerunek profesjonalisty, przyspieszają prace nad stroną i ułatwiają utrzymanie witryny. 

Wszystkie te funkcje są dostępne w kreatorze stron www WebWave. To wszechstronne narzędzie do projektowania profesjonalnych stron www bez kodowania. Jeśli jesteś zainteresowany tematem budowania witryn dla klientów, wejdź na webwavecms.com i zarejestruj się zupełnie za darmo! 

Klikając i rejestrując się przez podany link na starcie możesz zgarnąć 30% rabatu na konto premium w WebWave.

Rabat dla freelancerów: kreator stron Webwave
Stwórz swoją stronę www bez kodowania: WebWave dla freelancerów