Freebies dla grafików i fotografów - akcje Photoshop

Akcje Photoshopa to jedno z tych narzędzi, za które graficy i fotografowie kochają ten najpopularniejszy na świecie program do obróbki grafiki rastrowej. Dobrze skomponowana akcja, czyli zestaw zapamiętanych ustawień dotyczących koloru, jasności, nasycenia, może bardzo ułatwić ci pracę.

Trudno przecenić rolę akcji, kiedy masz do obrobienia dużą paczkę zdjęć lub kiedy chcesz, żeby wszystkie fotografie były utrzymane w tej samej estetyce. Ma to znaczenie nie tylko dla fotografów, którzy obrabiają dziesiątki zdjęć z sesji, ale również dla influencerów i profesjonalnych blogerów, którym zależy na spójnym wizerunku i podkreśleniu charakteru różnych fotografii tak, aby wydobyć cechy wspólne stylu.

Freebies dla grafików i fotografów - akcje Photoshop
Darmowe akcje Photoshop – gdzie szukać freebies?

Nic zatem dziwnego, że użytkownicy Photoshopa tworzą dziesiątki akcji, które łatwo możesz wykorzystać w swoich projektach. Część z akcji jest płatna, część możesz pobrać jako freebies.
Gdzie szukać najlepszych darmowych akcji Photoshop dla grafików i fotografów?

 

Mniej znane strony z darmowymi akcjami Photoshop

Jako oczywiste źródło akcji Photoshop przychodzi na myśl przede wszystkim oficjalna strona pakietu Adobe, gdzie po wyborze programu wystarczy zaznaczyć akcje na liście najpopularniejszych tagów.
Ale dobowa strona Adobe to nie jest jedyne miejsce, gdzie znajdziesz akcje Photoshop jako freebies. Oto lista mniej znanych stron, na których również możesz je pobrać bez opłat!

 

Loaded Landscapes

Link do darmowych akcji Photoshop
Lubisz fotografię pejzażową? Jeśli zdarza ci się czasem zmagać ze światłem dalekim od idealnego, koniecznie zerknij na listę freebies stworzonych przez Loaded Landscapes, dzięki którym wydobędziesz ze swoich fotografii to, co wyszło najlepiej. Dodatkowy bonus? Po zapisaniu się do newslettera otrzymasz jeszcze 5 darmowych akcji HDR.

 

Finessefx

Link do darmowych akcji Photoshop
Tu czeka na ciebie ponad 70 darmowych akcji, z którymi stworzysz różne efekty – od stosu zdjęć aż do delikatnego „podkręcenia” kolorów. Warto przejrzeć listę tych akcji Photoshop również dlatego, że część z nich generuje ciekawe efekty typograficzne.

 

Turning Turnip

Link do darmowych akcji Photoshop
Turning Turnip to angielskie atelier grafików specjalizujących się w retuszowaniu zdjęć. O ich umiejętnościach świadczy 30 darmowych akcji Photoshop, które możesz pobrać z ich witryny. Od retuszowania fotografii do nadawani im cech komiksu, obrazku akwarelowego, lomo i innych.

 

ExposureEmpire

Link do darmowych akcji Photoshop
Kolekcja ExposureEmpier składa się z 24 darmowych akcji Photoshopa, skoncentrowanych na efektach, które przydadzą się przy retuszowaniu portretów i wydobywaniu najpiękniejszych barw ze zdjęć pejzażowych. Pastele, efekty retro, vintage i wiele innych.

 

Greater than Gatsby

Link do darmowych akcji Photoshop
Jeśli zapiszesz się na newsletter Greater than Gatsby, w zamian dostaniesz paczkę 12 darmowych akcji Photoshop. Greater than Gatsby oferuje bardzo profesjonalne (i dość kosztowne) akcje, a ta próbka pozwala za darmo skorzystać z eleganckich, wysmakowanych efektów.

 

MCPactions

Link do darmowych akcji Photoshop
MPCActions to strona, na której znajdziesz sporo narzędzi i kursów prowadzonych przez profesjonalnych użytkowników Ps. Na stronie dostępna jest także sekcja z freebies, w której umieszczono 11 darmowych akcji do obróbki zdjęć portretowych, tworzenia kolaży oraz zaawansowanej edycji, na przykład tworzenia szkiców oraz dodawania ramek i znaków wodnych.

 

PanosFX

Link do darmowych akcji Photoshop
Na tej stronie znajdziesz dokładnie 20 akcji, które możesz wykorzystać w prywatnych i komercyjnych projektach. Wśród akcji znajdziesz takie, dzięki którym stworzysz kalendarze, kule śnieżne czy żarówki, ale również wykończysz zdjęcia i zrobisz retusz.

 

Freebies: akcje Photoshopa na mniej znanych stronach dla grafików i fotografów

Profesjonalne i naprawdę ładne darmowe akcje Photoshopa nie są w sieci rzadkością, jednak jeśli korzystasz w poszukiwaniach tylko ze strony Brusheezy lub oficjalnej witryny Adobe, warto czasem zerknąć, co mają do zaoferowania inne strony.

Autorami darmowych akcji Photoshopa są często profesjonalni graficy lub fotografowie, którzy tworzą je na własny użytek, a następnie udostępniają innym jako próbkę swoich możliwości. Wśród gotowych darmowych akcji Photoshop znajdziesz zarówno takie, które tworzą efekty graficzne i typograficzne, ale również takie, które odpowiadają za retusz fotografii.