Kurdy sla freelancerów online za darmo

Ucząc się kodowania zauważyłeś na pewno, że praca programisty to nie tylko pisanie kolejnych linijek komend. Podczas pracy nad kilkoma projektami dla klientów może się okazać, że potrzebujesz narzędzi, które usprawnią i przyspieszą twoją pracę. Dotyczy to zwłaszcza takich źródeł, jak biblioteki, wtyczki czy programy do zarządzania projektem.

Projektowanie interfejsu - nowe narzędzie dla freelancerów
Nowe narzędzia dla web developerów

Mamy dla was 8 nowych aplikacji, narzędzi i resources stworzonych przez programistów dla programistów. Sprawdź, które odpowiadają ci najbardziej i jak możesz wykorzystać je w swojej pracy.

 

Narzędzia i dodatki WordPress

Nowy edytor WordPress – sprawdź możliwości Gutenberg Test Gutenberg

Na pewno słyszałeś o Gutenberg, nowym edytorze stron na WordPress. Jeśli projektujesz strony z wykorzystaniem silnika i templatek WP, warto zapoznać się z nim bliżej. Nie jesteś gotowy, żeby aktualizować WordPress do wersji 5.0 lub zainstalować wtyczkę Gutenberg w swoim edytorze, możesz przetestować „zachowanie” Gutenberga bezpośrednio na front-endzie dzięki stronie Test Gutenberg.

Nowy edytor WordPress – zbuduj atrakcyjny wpis z Gutenberg Examples

To repozytorium github jest ciekawym zbiorem próbek kodu, które demonstrują możliwości Gutenberga. Za pomocą tych prostych „klocków” możesz zbudować bardziej zaawansowane wersje. Przyjrzyj się działaniu Gutenberg Examples na przykładzie tworzenia… layoutu przepisu. „Klocki” tworzą kolejne pola formularza i elementy niestandardowo wyjustowanego tekstu.

Nowy edytor WordPress – powrót do Classic Editor

Wypróbowałeś Gutenberg i wolisz jednak starą wersję edytora? Nie ma kłopotu: WordPress jeszcze przez kilka lat (do 2022 roku lub dłużej) będzie utrzymywał wtyczkę Classic Editor. Dzięki niej możesz zaktualizować WordPress do wersji 5.0, zostając na starej wersji edytora.

Nauka pisania themes WordPress – Mythic

Mythic to dobry starter dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się pisać themes na WordPress. Oferuje pełen zestaw „dobrych praktyk”, takich jak wstrzykiwanie zależności, kontrolery, widoki, użycie Webpack, Sass, linting, minimalną znajomość PHP7 i BEM, który pozwala na modyfikowanie bloków. To dobry początek, aby szlifować umiejętności jako web developer.

Debugowanie WordPress

WP Acceptance to narzędzie, które umożliwia debugowanie WordPress dzięki temu, że naśladuje zachowania użytkowników. Chociaż znajdziesz sporo narzędzi, które mają podobną funkcję, WP Acceptance jest „skrojone” pod WordPress – jeśli WP to twoje środowisko, docenisz łatwość pracy z tym narzędziem.

jak zostać programistą Android
8 aplikacji, dzięki którym staniesz się lepszym web developerem

 

Narzędzia i dodatki JavaScript – React

Naucz się React

React to biblioteka JavaScript, której możesz używać do budowania interfejsów aplikacji webowych. Jeśli jeszcze ie miałeś z nią styczności, to źródło będzie dla ciebie najlepsze. Wystarczy, że zainstalujesz Learn React App  – znajdziesz w nim materiały do nauki, kod i interaktywne wzory do dalszych ćwiczeń. Najlepsze? Aby się uczyć, nie musisz być online.

React Elemental

Ta biblioteka składa się z kolekcji elementów React, gotowych do użycia. Nie potrzebujesz zewnętrznego CSS ani zmieniania ustawień Webpack. Wszystkie komponenty posiadają też API.

Debugowanie React

A może masz już za sobą pierwsze kontakty z React? Lucid to pomocne narzędzie, które ułatwia debugowanie aplikacji React i GraphQL w bardziej interaktywny sposób. Pokazuje hierarchię komponentów, zapytania (queries), mutacje oraz schematy GraphQL i zmiany w czasie rzeczywistym i wewnątrz aplikacji React.

I jak ci się podobają te nowe narzędzia? Oto druga część listy nowych narzędzi JavaScript dla programistów i web developerów.