Druk 3D i modelowanie

Przyzwyczailiśmy się do tego, że możliwości druku 3D zwiększają się coraz bardziej. Dzięki drukarce 3D można stworzyć niemal każdą rzecz, o jakiej pomyślisz. Bibeloty i drobne przedmioty użytkowe (KLIK) nie budzą już większego zdziwienia. Drukarki 3D mogą wyprodukować instrumenty muzyczne, modele medyczne oraz protezy.

Stosunkowo łatwo jest zaakceptować nawet najdziwniejszy design przedmiotu codziennego użytku rodem z drukarki 3D tak długo, jak jest wykonany z tworzywa sztucznego i ma zastosowanie praktyczne.
A co, jeśli dzięki drukarce 3D powstanie cały posiłek?

Druk 3D i modelowanie
Druk 3D w restauracji – niezwykłe zastosowanie drukarek 3D

Jedzenie z drukarki 3D – niezwykłe możliwości nowej technologii druku

Jedzenie z drukarki 3D nie ma nic wspólnego z kuchnią molekularną ani inną nietypową formą obróbki składników. Chodzi o samo przygotowanie potrawy, jej „design”. Potrawy z drukarki 3D mają tak precyzyjne i złożone formy, że nawet najlepiej wykwalifikowani mistrzowie kuchni i cukiernicy nie potrafiliby odtworzyć ich ręcznie.

Potraw z drukarki 3D można będzie spróbować w nowej ekskluzywnej holenderskiej restauracji, którą Jan Smink planuje otworzyć w maju tego roku. Jan jest ambasadorem marki drukarek 3D byFlow od 2018 roku i intensywnie uczestniczy w przygotowywaniu przepisów, które można wydrukować. Jak zapewnia, potrawy są w pełni jadalne: do ich wykonania nie użyto tworzysz sztucznych, tylko świeżych składników najwyższej jakości – sera, marcepana, czekolady i past mięsno-warzywnych.

Pytany o technologię 3D Jan odpowiada, że o drukarce 3D myśli jako o worku cukierniczym, ale o nieskończonych możliwościach.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda przygotowanie deserów w drukarce 3D.

Źródło