Wtyczki do Photoshopa dla web designerów

Photoshop dla web designerów

 

Photoshop cieszy się zasłużoną popularnością wśród projektantów stron internetowych, a właściwe narzędzia mogą uczynić go nawet bardziej produktywnym, wydajnym i użytecznym. Żeby pomóc ci zwiększyć produktywność, oszczędzić czas i nerwy, przygotowaliśmy listę rozszerzeń i wtyczek, które mogą ci się przydać.

Część z nich pozwoli ci ominąć powtarzalne części każdego projektu, inne z kolei pomogą połączyć Photoshopa z kodowaniem, tak żeby łatwiej ci było stworzyć mockupy stron.

Wszystkie wtyczki i rozszerzenia są kompatybilne z wersją CC 2015.

Wtyczki do Photoshopa dla web designerów
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/StartupStockPhotos-690514/

HTML Block

Twój kod i Photoshop nie chcą współpracować? W takim razie przyda ci się HTML Block. Wtyczka używa silnika WebKit do renderowania kodu HTML do CSS w czasie rzeczywistym, a następnie tworzy z nich osobny blok całego kodu. Przydaje się, kiedy chcesz użyć fontów internetowych w mockupach, jeśli chcesz, aby font renderował się jak w prawdziwej przeglądarce albo do stworzenia responsywnych przycisków.

Page Layers

Jeśli wolisz projektowanie z poziomu przeglądarki, ale używasz plików Photoshopa, wypróbuj Page Layers. Aplikacja konwertuje każdą stronę do pliku Photoshopa z oddzielnymi, osobno nazwanymi warstwami dla każdego z elementów strony. Przydaje się także, kiedy pracujesz nad redesignem albo poprawkami na już istniejącej stronie.
Aplikacja jest kompatybilna z X OS, ale kosztuje $35.

Bjango Actions

Bjango Actions to strona z zestawem akcji i skryptów open source, które pomogą ci rozwiązać problemy i usprawnić działanie Photoshopa. Największym uznaniem cieszą się te dotyczące skalowania dokumentów, dzielenia stron na plasterki i pozycjonowania elementów.

Ditto

Ditto usprawnia korzystanie ze zmiennych takich jak kolor, linia tekstu, wielkość fontu, wysokość linii, pozycje x i y oraz ustawienia widoczności. Nie każdy potrzebuje Ditto do edytowania swoich plików PSD, ale jeśli chcesz mieć je zawsze uaktualnione, Ditto będzie dobrym wyborem.

Renamy

Znasz to uczucie, kiedy pracujesz na wielu nazwach i musisz zmienić im nazwy? Robienie tego ręcznie jest czasochłonne i pracochłonne, tymczasem Renamy może zrobić to za ciebie jednym kliknięciem myszy. Wtyczka umożliwia zaznaczenia kilku warstw i zmiany nazwy bez potrzeby otwierania każdej z nich.

Uwaga – darmowa wersja próbna ma ograniczenie do zmiany nazw maksymalnie pięciu warstw, wersja pełna nie ma ograniczeń.

Dupllicator

Klonujesz czasem warstwy albo całe grupy? Dupllicator sprawia, że jedyne, co musisz zrobić, to wybrać ilość kopii, jaką chcesz uzyskać, oraz określić, czy klonowanie ma być poziome czy pionowe. Jedno kliknięcie – i gotowe.
Wtyczka jest kompatybilna z Photoshopem CC i CC 2014.

Size Marks

Size Marks to bardzo użyteczny skrypt, który konwertuje prostokątne linie miarki do oznaczonych i opisanych linii z podanymi wartościami (np. odległości elementów od siebie podane w pikselach). Jest kompatybilny zarówno z wersją CC 2014 jak i CC 2015.

Podstawowe aplikacje dla Instagrama

10 darmowych programów do grafiki 3D

 

Zapisz

Zapisz