[Freebies] Efekty tekstowe PSD – mock-up’y

Freebies dla grafików

Programy do obróbki grafiki rastrowej nie tylko ułatwiają projektowanie, ale również dostarczają nieskończonego wachlarza twórczych możliwości za sprawą wbudowanych opcji i narzędzi.

W przypadku tekstów i napisów, które możesz zaprojektować i stylizować w dowolny sposób, jedyną granicą jest twoja wyobraźnia.
Nawet zwyczajny komunikat przestawiony w graficznie wyszukany sposób staje się bardziej atrakcyjny i przykuwa uwagę. Możesz wykorzystać go jako element reklamy, identyfikacji wizualnej, ale również w mock-upach prac dla swoich klientów.

Nie wszystkie teksty i efekty do nich muszą powstawać w wyniku żmudnej ręcznej dłubaniny w efektach Photoshopa. Możesz skorzystać również z gotowych darmowych plików PSD. Tłoczenia, tłoczenia metaliczne, złocenia, neony, napisy wycinane w drewnie lub odlewane – możliwości jest sporo.

Wybraliśmy dla was 7 najciekawszych darmowych plików PSD z efektami tekstowymi.

 

1. Darmowe PSD dla grafików – Logo tłoczone na papierze

Freebies dla grafików
Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików – tłoczenia

KLIK
Ten zestaw plików PSD pozwoli ci na umieszczenie tłoczonego logo na papierze firmowym. Inteligentne obiekty na warstwach sprawiają, że łatwo ci będzie dodać swój projekt do pliku, ponadto możesz także zmienić kolor papieru.

 

2. Darmowe efekty tekstowe dla grafików – Złocenia na papierze

Freebies dla grafików
Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików – tłoczenie i złocenie

KLIK
W tym zestawie mock-upów papieru firmowego w PSD znajdziecie logo tłoczone złotą folią. Ten elegancki i wysmakowany efekt cechuje foto-realistyczna dokładność i dopracowanie szczegółów. To świetny sposób na prezentację logo, symboli, inicjałów czy ozdobnych napisów do druków okolicznościowych.
Tradycyjnie plik zawiera inteligentne obiekty na warstwach, które ułatwiają edytowanie pliku.

 

3. Freebies z efektami tekstowymi – Srebrne tłoczenie na papierze

Freebies dla grafików
Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików – tłoczenie ze srebrem

KLIK
Tłoczenie połączone z posrebrzonym tekstem daje elegancki, minimalistyczny efekt. Ten mock-up przyda się do prezentacji logo, ozdobnych napisów lub znaków. Inteligentne obiekty na warstwach pozwalają na dowolne umieszczenie twojego projektu na stronie.

 

4. Darmowe efekty tekstowe w PSD – Tłoczenie na tekturze

Freebies dla grafików
Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików – tłoczenie na tekturze

KLIK
Tłoczenia i metaliczne wykończenia niekoniecznie muszą nawiązywać do klasycznej elegancji – możesz zaprezentować je w bardziej swobodnej konwencji. Ten zestaw PSD pozwala na stworzenie realistycznego efektu tłoczenia logo, napisów i innych elementów twojego projektu. Wystarczy przeciągnąć swój projekt do pliku PSB!

 

5. PSD freebies dla grafików – Wyszywanie

Freebies dla grafików
Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików – wyszywanie

KLIK
Ten nietypowy sposób prezentacji logo pozwoli na stworzenie mock-upu… prawdziwych materiałów. Dzięki niemu klient łatwiej wyobrazi sobie logo marki na koszulkach, proporczykach lub czapeczkach. Możesz dowolnie zmienić kolor materiałowego tła, aby pasowało do twojego projektu.

 

6. Freebies dla grafików – Napis na karoserii

Freebies dla grafików
Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików – napis na karoserii

KLIK
Marzy się wam autorska, oryginalna linia pojazdów? Jak by wyglądała ich nazwa wycięta w metalu i umieszczona na karoserii? Ten mock-up w stylu vintage nawiązuje do stylistyki urządzeń elektrycznych i pojazdów. Stworzenie takiego efektu z własnym projektem to kwestia kilku kliknięć myszą!

 

7. Freebies efekty tekstowe – Chalkboard – logo wykonane kredą

Freebies dla grafików
Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików – napis kredą

KLIK
Chociaż logo nie jest umieszczone na tablicy, ale na drewnianych panelach, użycie kredy z charakterystycznymi przetarciami nawiązuje do kaligrafii użytkowej w stylu modern. Jeśli projekt identyfikacji wizualnej, jaki tworzysz, zakłada umieszczanie grafiki również w takim medium, ten mock-up na pewno ci się przyda!

 

Darmowe efekty tekstowe PSD dla grafików

Logo, napisy i inne elementy tekstowe mogą być zarówno niezbędnym elementem projektu, jak i jego ciekawym akceptem. Jeśli szukasz niebanalnych pomysłów na prezentację projektu tekstowego na różnych tłach i w różnych wykończeniach, skorzystaj z darmowych mock-upów efektów tekstowych.

Dzięki nim zaprezentujesz stworzony projekt w postaci tłoczenia z metalicznym wypełnieniem lub bez, jako haft a także jako… efektowny napis na karoserii lub obudowie urządzenia elektrycznego.

Skomentuj

avatar