Wyszukiwarka kursów dla programistów

Gdzie uczyć się programowania online

IT i programowanie to działy, w których wciąż przybywa zleceń i ofert pracy. Chociaż uczelnie wyższe co roku kończy kilkuset absolwentów tych kierunków, potrzeby rynku są znacznie większe.

Jeśli nie studiowałeś żadnego „branżowego” kierunku, a chcesz zmienić zawód i nauczyć się programowania, najprostsze rozwiązanie to kursy online.
Od ciebie zależy, jaki język wybierzesz i w jakim tempie będziesz się uczyć. Systematyczność, wytrwałość i cierpliwość to cechy, które na pewno ci się przydadzą. Programowania nie da uczyć się „teoretycznie” – potrzebne są ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia.

Gdzie uczyć się programowania online
Platformy e-learningowe dla IT

Wiedza oczywiście łatwiej „wchodzi” do głowy, kiedy wykorzystujesz ją w praktyce, ale żeby nie wyważać otwartych drzwi, warto skorzystać z szerokiej oferty platform e-learningowych.
Każda platforma ma jednak swoja specyfikę: niektóre rozbijają poszczególne zagadnienia na mniejsze „pod-kursy”, inne przygotowują kompleksowe szkolenia, które wymagają dużej cierpliwości przy realizacji.

Jak zatem wybrać najlepszy kurs, dostosowany do twoich potrzeb i możliwości? Pomoże ci w tym niezwykła wyszukiwarka kursów online dla programistów i IT: to OpenCourser.
OpenCourser współpracuje z największymi platformami e-learningowymi, które prowadzą działy IT, programowania i kodowania. Możesz zatem wyszukać hasło – na przykład określony język – i sprawdzić, jakie kursy oferują różne platformy. Oszczędza to sporo czasu na przeglądaniu pojedynczych ofert i pozwala na szybsze dotarcie do potrzebnych materiałów.

Kursy programowania online
OpenCourser – wyszukiwarka kursów programowania online

Platformy, które współpracują z OpenCourser, to między innymi Treehouse, Lynda.com, Udemy, Udacity, Coursera i KHAN Academy.
Kursy są na ogół płatne, dlatego warto przeglądać oferty w poszukiwaniu zniżek i rabatów.

Jeśli szukasz darmowych źródeł wiedzy dla informatyków i koderów, sprawdź naszą listę kanałów na YT z tutorialami dla IT, gdzie nauczysz się programowania i darmowych kursów IT online.

Znasz już podstaw IT lub jesteś bardziej zaawansowanym programistą? Poszukaj zleceń na useme.eu!

Zapisz

3
Skomentuj

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RedakcjaAnonimowoAnonimowo Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Anonimowo
Anonimowo

dzięki

Anonimowo
Anonimowo

tutaj mają kursy stacjonarne http://infoshareacademy.com