Dodatki dla webdeveloperów – animacja i video

Darmowe dodatki dla webdeveloperów

Ożyw swoją stronę – kodowanie animacji i video dla webdeveloperów

Dobre video lub animacja potrafią ożywić stronę www i przyciągnąć uwagę odwiedzających. Jak umieścić video na stronie i sprawić, żeby zachowywało się tak, jak chce tego webmaster? Na to pytanie odpowie wam nasza lista aplikacji i narzędzi dla developerów do edycji video i tworzenia animacji.

Coverr

Darmowe dodatki dla webdeveloperów
Dodatki dla webdeveloperów video i animacja: Coverrs

Jeśli szukasz dobrych video na nagłówek twojej strony, Coverr jest dla ciebie. Znajdziesz tu darmowe wideo na stronę z licencją domeny publicznej (wykorzystanie i modyfikowanie w celach komercyjnych). W sekcji „How to use” znajdziesz informacje, jak zakodować video na swojej witrynie.
Źródło

BideoJS

Darmowe dodatki dla webdeveloperów
Dodatki dla webdeveloperów video i animacja: Bideo.js

Coraz częściej na stronach pojawiają się samoodtwarzajace się video zajmujące całą witrynę. BideoJS to biblioteka JavaScript, dzięki której zaprojektujesz takie rozwiązanie bez ryzyka „potknięć”. Niewielka, lekka, responsywna umożliwia konfigurację zgodnie z potrzebami.
Źródło

Mo.js

Darmowe dodatki dla webdeveloperów
Dodatki dla webdeveloperów video i animacja: Mojs.io

Ta paczuszka zawiera bibliotekę JavaScript obsługującą animacje. Ma kilka ustawień zdefiniowanych, aby można było szybko uruchomić własną animację. Jej dużą zaletą jest modułowość, dzięki której szybko usuniesz niepotrzebne funkcjonalności.
Źródło

Wait!Animate

Darmowe dodatki dla webdeveloperów
Dodatki dla webdeveloperów video i animacja: Wait!Animate

To narzędzie webowe do wyliczenia pauzy w pojedynczej animacji CSS @keyframe. Odpowiednio umieszczone zatrzymanie animacji może znacznie zwiększyć jej atrakcyjność – zerknij na przykłady animowanych ikonek na głównej stronie.
Źródło

DynamicsJS

Darmowe dodatki dla webdeveloperów
Dodatki dla webdeveloperów video i animacja: Dynamic.js

Ta biblioteka służy do dodawania animacji ilustrujących zagadnienia fizyczne. Aby przekonać się, do czego możesz ją wykorzystać, zerknij do przykładów. Animuje elementy HTML oraz grafiki wektorowe.
Źródło

Howler

Darmowe dodatki dla webdeveloperów
Dodatki dla webdeveloperów video i animacja: Howler.js

Ten skrypt Javy pozwala na umieszczenie odtwarzaczy audio za pomocą Web Audio API. Jest kompatybilny z przeglądarkami od IE9 i powyżej, a ponadto działa z wieloma rodzajami plików muzycznych (.mp3, .webm, .wav). Do pracy nie potrzebuje żadnej zewnętrznej biblioteki.
Źródło

Zapisz

Skomentuj

avatar