Pierwszy krok z WordPress to oczywiście domena i serwer. Drugi – to theme i dopasowanie wyglądu strony do Twoich potrzeb. Trzeci – to wtyczki, które sprawiają, że Twoje możliwości w WordPress są prawie nieograniczone.

Istnieje ponad 59 000 wtyczek WordPress, z których możesz wybierać – nic dziwnego, że wybór tych najpotrzebniejszych często przerasta nowych blogerów lub przedsiębiorców, który chcą własnymi siłami prowadzić blog.

Odpowiedni zestaw wtyczek i narzędzi WordPress to bezcenna pomoc w rozwoju Twojego biznesu online. W tym artykule prezentujemy cztery niezbędne wtyczek WordPress dla witryn biznesowych w 2022 roku.

Niezawodne formularze kontaktowe z Contact Form 7

Contact Form 7, jedna z najpopularniejszych wtyczek do WordPressa, umożliwia tworzenie formularzy kontaktowych wysyłanych na wskazany adres e-mail.
Możesz stworzyć wiele różnych formularzy, dostosowywać je i umieszczać w dowolnym miejscu na swojej stronie internetowej.
Dane pobrane z formularza przesyłane są za pomocą Ajaxa a dodatkowa wtyczka Akismet pomaga filtrować SPAM.
Contact Form 7 daje również możliwość wysyłania automatycznych odpowiedzi.
Jedynym obowiązkowym polem jest adres e-mail kontaktu, który musi znajdować się na formularzu, aby dane zostały przesłane.

Yoast SEO dla optymalizacji wyszukiwania

Każda witryna WordPress, aby jak najlepiej promować prezentowaną markę, potrzebuje wtyczki do optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych (SEO), która ma za zadanie dostosować kod źródłowy do wymogów wyszukiwarek internetowych oraz wyeliminować błędy techniczne powodujące problemy z poprawnym funkcjonowaniem i indeksowaniem strony internetowej przez roboty sieciowe.

Jeśli chodzi o wtyczki SEO, Yoast SEO jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych opcji. Yoast SEO ma wbudowane wiele złożonych funkcji, które zapewniają precyzyjną kontrolę nad SEO Twojej witryny.

Korzystając z kreatora konfiguracji, Yoast SEO udostępnia przewodnik, który pomoże Ci skonfigurować wszystkie podstawowe ustawienia SEO.

Kopie zapasowe z UpdraftPlus

Jeśli szukasz sposobu na wykonanie kopii zapasowej witryny WordPress to UpdraftPlus jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych opcji. Pozwala nie tylko ręcznie wykonać kopię zapasową, ale może również automatycznie wykonać kopię zapasową witryny w chmurze zgodnie z wybranym harmonogramem, a także łatwo przywrócić kopię zapasową za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
UpdraftPlus z ponad 14 milionami pobrań jest to najwyżej oceniana na świecie i najbardziej zaufana wtyczka do zaplanowanego tworzenia kopii zapasowych.

UpdraftPlus jest niezwykle szybki i łatwy w konfiguracji. Działa poprzez tworzenie kopii zapasowej Twojej witryny bezpośrednio w chmurze, do wybranego przez Ciebie miejsca takiego jak Dropbox czy dysk Google.

Intuicyjny interfejs UpdraftPlus umożliwi Ci planowanie automatycznych kopii zapasowych, tworzenie kopii zapasowych plików, baz danych, wtyczek i motywów oraz przywracanie kopii zapasowych bezpośrednio z panelu sterowania WordPress.

iThemes Security dla zapewnienia bezpieczeństwa

Na koniec warto zadbać o bezpieczeństwo Twojej witryny. Jedną z najbardziej wszechstronnych wtyczek bezpieczeństwa WordPress jest iThemes Security. Ma ponad 2,5 miliona pobrań w repozytorium wtyczek WordPress. Wtyczka oferuje szeroki zakres doskonałych funkcji, które chronią Twoją witrynę przed hakerami i innymi zagrożeniami.

Zabezpieczenia iThemes Security wyświetlają listę wszystkich problemów związanych z bezpieczeństwem i sugerują poprawki. Ułatwia to użytkownikom poprawę bezpieczeństwa ich witryny WordPress.

iThemes oferuje wiele sposobów zabezpieczenia Twojej witryny:

  • Ochrona przed Brute Force, która blokuje użytkownika zbyt wieloma nieprawidłowymi próbami logowania.
  • Powiadomienia e-mail, jeśli ktoś doda lub usunie dowolny plik.
  • Skanowanie całej witrynę w celu wykrycia potencjalnych luk w bezpieczeństwie.
  • Ochrona przed atakami na system plików i bazę danych.

Wtyczki WordPress to dodatki mające wpływ na komfort Twojej pracy, podnoszące bezpieczeństwo, optymalizujące wydajność i szybkość działania strony, pozwalające Ci skuteczniej wdrażać strategie marketingowe i wiele więcej. Dlatego warto poświęcić trochę czasu dla zapoznania się z bogatą ofertą wtyczek i wybrać najlepsze dla swojego biznesu.