[Infografika] Od jakiego języka zacząć naukę programowania?

Do nauki programowania mogą zachęcać różne względy, chociaż jako pierwsze przychodzą zwykle na myśl duży wybór zleceń oraz stosunkowo wysokie stawki. Programowanie to jednak bardzo szeroki termin, obejmujący tak różne dziedziny, jak projektowanie stron www i projektowanie systemów bankowych; tworzenie aplikacji mobilnych i zarządzanie bazami danych.

Żeby uniknąć rozczarowań i frustracji, określ najpierw, czym chcesz się zajmować: twój wybór będzie miał wpływ na to, jaki język będzie najlepszy na początek. Ekipa carlcheo.com potraktowała to zagadnienie bardzo poważnie i to im zawdzięczamy infografikę, która pomoże ci podjąć właściwą decyzję.

Zaczynasz od określenia, dlaczego chcesz nauczyć się kodowania: dla dzieci, dla zabawy, bo cię to interesuje, dla rozwoju i poszerzania wiedzy, dla pieniędzy? Za pomocą całej serii pytań diagram doprowadza cię do jednej z możliwości: Python, PHP, Java, JavaScript, Objective-C, C, C++, C# lub Ruby.

Jeśli różnice między tymi językami rysują się dla ciebie co najmniej mgliście, twórcy infografiki zadbali również o ich przybliżenie. Posłużyli się przy tym zabawnymi i trafnymi analogiami do postaci znanych z „Władcy pierścieni” Tolkiena.

A jaki wniosek płynie z rozwiązania „testu” carlcheo.com? Jak przypominają twórcy, nie ma znaczenia, jak zaczniesz, ponieważ aby w pełni zrozumieć zasady rządzące kodowaniem, musisz poznać kilka języków. Najważniejsze, żeby w ogóle zacząć!

Który język wybierzesz dla siebie?

 

Który język jest najlpeszy dla początkujących programistów?

Od jakiego języka zacząć naukę programowania?

Skomentuj

avatar