Najlepsze dodatki WordPress dla blogerów – slidery, galerie i dodatki do wpisów

Dobrze prowadzona strona www lub blog na WordPress to nie tylko optymalizacja i SEO. Ważny jest również content, jednak w dobie popularności „kultury obrazkowej” sam tekst nie wystarczy.
Dziś prezentujemy dodatki, dzięki którym w ciekawy sposób zaprezentujesz zdjęcia i uatrakcyjnisz wpisy.

6 najlepszych dodatków bla blogerów – ciekawsze wpisy na WordPress

Trudno wyobrazić sobie wpis na blogu lub content na stronie www bez zdjęć i ilustracji. Nie musisz jednak ograniczać się tylko do jednej – kiedy wpis tego wymaga, stwórz slider lub galerię.
To dobre rozwiązanie również dla początkujących grafików i fotografów, którzy tworzą pierwszą stronę www-portfolio i chcą w efektowny sposób zaprezentować swoje prace.

Możesz także zadbać o atrakcyjność wizualną samych tekstów. Do tego służą dodatki tworzące tabele, wykresy i ankiety. Szczególnie przydatnym narzędziem dla blogerów są właśnie te ostatnie. Ankiety budują zaangażowanie czytelników oraz pozwalają określić, jakich treści oczekują odbiorcy.

 

Dodatki do WordPress – tworzenie galerii i sliderów

Ciekawe wpisy to nie tylko wartościowy content, ale również grafiki, które przyciągają uwagę odbiorców. Doskonałym dodatkiem do postów są slidery. Aby szybko stworzyć slider, możesz skorzystać z wielu wtyczek.

 

Najlepsze dodatki do WordPress

Slidery do WordPress – Responsive Image Slider

Responsive Slider Image
Źródło
Największą zaletą tej wtyczki jest to, że w sliderze możesz umieścić nie tylko zdjęcia, ale również video. Do tego oprócz dobrego designu Responsive Image Slider oferuje też wysoką funkcjonalność. Do wyboru masz ponad 15 efektów slidera oraz możliwość dodawania efektów do samych zdjęć.

 

Dodatki SEO do WordPress

Slidery do WordPress – Meta Slider

Meta Slider
Meta Slider to wtyczka skierowana do tych użytkowników, którym zależy na dobrym SEO. Daje ona możliwość pełnego otagowania całego slidera oraz zdjęć, które wchodzą w skład galerii. Dostępne są cztery rodzaje sliderów.

 

Jak stworzyć galerię na WordPress

Galeria zdjęć do WordPress – NextGen Gallery

Next Gen Gallery
Źródło
To jeden z najstarszych i najpopularniejszych dodatków WordPress. Dzięki niemu stworzysz przede wszystkim galerie zdjęć. Możliwości Next Gen Gallery są na tyle duże, że stworzone galerie będą pasowały i na hobbystycznego bloga, i na strony www fotografów, artystów nowych mediów i grafików.
Do dyspozycji masz dwa style wyświetlania (slider lub miniaturki) oraz dwa typy galerii (kompaktowa i rozszerzona), które łatwo jest spersonalizować.

 

Dodatki do WordPress – tabele, ankiety i dodatki

Istotnym elementem jest także organizowanie treści, sposób jej prezentacji i dodatki, które podnoszą wizualną atrakcyjność strony. Wśród naszych faworytów znalazły się te dodatki:

 

Najlepsze dodatki do WordPress

Wygodne tworzenie tabel w WordPress – Table Press

Table Press
Źródło
Tworzenie tabel i osadzanie ich w tekście to spore wyzwanie, szczególnie jeśli tabela musi zachować przejrzystość i być responsywna. Dzięki wtyczce Table Press stworzysz piękne tabele i umieścisz je we wpisach za pomocą krótkiego kodu. Do tabeli możesz wprowadzić każdy rodzaj danych, łącznie z formułami.

 

Jak pokazać się czytelnikom na blogu?

Dodatki do WordPress – Fancier Author Box

Fancier Author Box
Źródło
Chcesz nawiązać kontakt z czytelnikami, przestać być dla nich anonimowy lub wykorzystać blog do promocji marki osobistej? Fancier Author Box pozwala na stworzenie niewielkiej ramki, w której umieścisz swoje zdjęcie, opis i linki do profili w mediach społecznościowych. Dodatek ten przydaje się szczególnie, jeśli blog tworzy kilku autorów.

 

Badania i ankiety - dodatki do WordPress

Tworzenie ankiet i badań na WordPress – Yop Poll

Yop-Poll
Źródło
Statystyki i ankiety sprawdzają się, kiedy chcesz lepiej poznać oczekiwania czytelników oraz obudzić ich zaangażowanie. Z tym dodatkiem tworzenie ankiet i badań opinii na WordPress jest staje się dużo łatwiejsze – YopPoll dopuszcza odpowiedzi wielokrotne i planowanie czasu trwania ankiety.

 

Slidery, galerie, ankiety na WordPress dla blogerów – podsumowanie

W powadzeniu bloga najważniejsze jest, aby zbudować więź z czytelnikami i obudzić ich zaangażowanie. Oprócz wartościowych treści i dobrych jakościowo tekstów warto zadbać także o warstwę wizualną.

W tym pomagają wtyczki i dodatki WordPress do tworzenia sliderów i galerii, dzięki którym efektownie zaprezentujesz swoje zdjęcia lub zilustrujesz tekst poradnikowy. Aby zbudować więź z czytelnikami i zwiększyć świadomość twojej marki osobistej, możesz również skorzystać z okienek przedstawiających autora oraz narzędzi do tworzenia ankiet, badań opinii i wykresów.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar