Web developer: 4 narzędzia, które poprawiają workflow

W pracy web developera nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem – chyba, że jest to plan oparty na prawach Murpgy’ego. Nieprzewidziane błędy, których wyłapanie i naprawienie zajmuje więcej czasu, niż przewidujesz; czasem nawet utrudniony kontakt ze zleceniodawcą czy spóźnienie po stronie innego programisty z zespołu mogą rozsypać wszystkie twoje plany.

Kiedy pracujesz dla jednego zleceniodawcy, opóźnienia i zmiany w terminach łatwiej jest wpisać w realizację projektu. Freelancerzy na ogół pracują jednak nad kilkoma zleceniami, a opóźnienie w jednym może mieć wpływ na realizację pozostałych.

Zarządzanie zadaniami dla webdeveloperów - najlepsze narzędzia dla freelancera

Najlepsze narzędzia: workflow dla programistów

 

Dodatkowym obciążeniem jest specyfika pracy zdalnej. Na ogół od terminu oddania przez programistę gotowej pracy uzależnione są kolejne etapy projektu. W tym kontekście nawet drobne opóźnienia są utrudnieniem dla innych i mogą rzutować na wrażenie, jakie zleceniodawca wyniesie ze współpracy z tobą.
Dla web developerów, którzy pracują jako freelanerzy, zarządzanie czasem i zadaniami, organizacja pracy i workflow mają zatem kluczowe znaczenie.

Z pomocą w utrzymaniu płynności i tempa realizacji zleceń przyjdą ci darmowe lub relatywnie niedrogie narzędzia dla freelancerów-programistów. Dzięki nim zautomatyzujesz niektóre procesy w pisaniu kodu; sprawdzisz postęp prac i poświęcony na nią czas, a jeśli sytuacja wymyka się spod kontroli – znajdziesz podwykonawców i współpracowników.

 

Mierzenie czasu pracy zdalnej – PomoDone App

KLIK

Zarządzanie zadaniami dla webdeveloperów - najlepsze narzędzia dla freelancera

Najlepsze narzędzia: workflow dla programistów – PomoDoneApp

Technika Pomodoro to jedna z najprostszych i jednocześnie najbardziej skutecznych technik zarządzania czasem i realizowania zadań. Polega ona na dzieleniu czasu na odcinki różnej długości – na przykład 20 minut i 5 minut – z których dłuższy przeznaczony jest na realizację zlecenia, a krótszy na odpoczynek.

Jeśli korzystasz z techniki Pomodoro, PomoDone App to narzędzie dla ciebie. Aplikację łatwo zintegrujesz z najpopularniejszymi platformami do zarządzania projektami (Trello, Jira, Todoist, Asana) i zadaniami (Google Tasks, Wunderlist). PomoDone da się także zintegrować z narzędziami, które ułatwiają pracę, takimi jak Slack czy Evernote.

To nie wszystko. PomoDone działa także jako nakładka na Chrome, która w czasie pracy „wygasza” wszystkie inne aplikacje i strony, jakie mogą cię rozpraszać – realizacja „pomidorów” nigdy jeszcze nie była tak łatwa.
A może pracujesz dla zleceniodawcy w oparciu o stawkę godzinową? PomoDone zliczy dla ciebie czas pracy, na podstawie którego będziesz mógł wystawić fakturę, nawet bez posiadania firmy.

Plany płatne rozpoczynają się od 9 zł za miesiąc w planie rocznym dla jednego użytkownika; ceny wersji zespołowej rozpoczynają się od 15 zł za użytkownika na miesiąc w planie rocznym. Zanim zapłacisz za usługę, możesz skorzystać z tygodniowej wersji próbnej.

 

Automatyzacja pracy webdevelopera – Waypoints

KLIK

Zarządzanie zadaniami dla webdeveloperów - najlepsze narzędzia dla freelancera

Najlepsze narzędzia: workflow dla programistów – Waypoints

Waypoints stworzony przez I Make Web Things to darmowa biblioteka narzędzi software’owych, dzięki którym będzie kodować szybciej i efektywniej. Dzięki Waypoints umieścisz daną funkcję scrollując do danego elementu strony lub layoutu.
Wystarczy pobrać Waypoint i uruchomić bibliotekę, a następnie wybrać te funkcjonalności, które najlepiej odpowiadają zagadnieniu, nad jakim pracujesz. Dzięki sekcji skrótów szybko odnajdziesz skrypty, które wprowadzisz do gotowych rozwiązań.

 

Organizowanie zadań dla freelancerów – Nutcache

KLIK

Zarządzanie zadaniami dla webdeveloperów - najlepsze narzędzia dla freelancera

Najlepsze narzędzia: workflow dla programistów – Nutcache

Ta aplikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla przedsiębiorców i właścicieli start-upów, ale przyda się także samodzielnym freelancerom, którzy pracują nad większymi zleceniami lub są częścią grupy programistów działających w metodyce Agile.
Nutcache pozwala na planowanie pracy, monitorowanie jej postępów i organizowanie zadań z uwzględnieniem budżetu. Jest także zintegrowany z GitHub, co ułatwia śledzenie zmian w kodzie.

Dla pojedynczego użytkownika ceny zaczynają się od 9$ na miesiąc w planie rocznym, od pięciu użytkowników możesz przejść na plan grupowy – za każdego użytkownika zapłacisz wtedy 6$.

 

Outsourcing i wystawianie faktur bez firmy – Useme.eu

KLIK

Zarządzanie zadaniami dla webdeveloperów - najlepsze narzędzia dla freelancera

Najlepsze narzędzia: workflow dla programistów – Useme

Sytuacja trochę wymknęła się spod kontroli i pilnie potrzebujesz wsparcia technicznego w tych częściach projektu, w których nie czujesz się zbyt pewnie? A może chcesz zlecić wykonanie trywialnych prac, które odwracają twoją uwagę od większych wyzwań? Skorzystaj z platformy dla freelancerów Useme.eu, na której znajdziesz programistów, koderów i web developerów o różnych zestawach umiejętności i różnym poziomie zaawansowania.

Na Useme.eu nie tylko zlecisz pracę podwykonawcy i znajdziesz współpracowników, ale także wystawisz fakturę VAT dla swojego klienta, nawet jeśli nie prowadzisz własnej firmy.

 

Workflow programisty – jakie narzędzia musisz mieć?

Kiedy pracujesz zdalnie jako web developer i zajmujesz się kilkoma zleceniami, dobre narzędzia do planowania mogą ułatwić ci życie. Nie chodzi tu tylko o narzędzia i aplikacje do zarządzania projektami, które bardziej przydają się zespołom programistów niż freelancerom.

Jako „wolny strzelec” musisz przede wszystkim wiedzieć, ile czasu poświęcasz na pracę i… mieć narzędzie, które pomoże ci w utrzymaniu skupienia. Jeśli korzystasz z techniki Pomodoro, możesz teraz połączyć ją ze zliczaniem czasu pracy i fakturowaniem klienta w oparciu o stawkę godzinową.

Czas ma dla ciebie znaczenie, dlatego aby uniknąć formalności i biurokracji nie zakładasz własnej firmy? Nie będzie ci ona potrzebna, jeśli do wystawiania faktur użyjesz serwisu Useme. Oprócz rozliczania pracy zdalnej Useme to również giełda zleceń – cenna rzecz dla web developera, który potrzebuje wsparcia innego programisty, szuka współpracowników do zespołu lub chce zlecić podwykonanie prac.

Co jeszcze? Usprawnij swoją pracę za pomocą bibliotek, takich jak Waypoints i śledź na bieżąco postępy prac w aplikacjach stworzonych dla programistów. Nutcache to narzędzie do zarządzania projektami zintegrowane z GitHub dla tych, którzy pracują „zwinnie”.

A z jakich narzędzi ty korzystasz przy realizacji projektów? Czekamy na twój komentarz!

Skomentuj

avatar