Zaawansowane narzędzia dla freelancerów – tworzenie stron www, video i grafiki flow chart

Praca zdalna wymaga od ciebie szerokiego wachlarza kompetencji, a jednocześnie zachęca do szukania sposobów na to, aby usprawnić pracę i zaoszczędzić czas. Aby połączyć te sprzeczne wymagania, nie musisz oddawać zleceń, szukać współpracowników ani robić doktoratów w zarządzania pracą, grafice czy projektowaniu UX.

Na rynku istnieje sporo komercyjnych i darmowych narzędzi, które pomagają freelancerom w ich codziennej pracy. Dziś skupimy się na tworzeniu infografik i flow-charts oraz nagrywaniu video.

Zarządzanie projektami i optymalizacja pracy zdalnej - narzędzia dla freelancerów

Zaawansowane narzędzia dla freelancerów – tworzenie stron www, grafik, wykresów, video

Narzędzia dla freelancerów – tworzenie diagramów i map

Slickplan
KLIK
Cena: darmowa wersja próbna na 30 dni, miesiąc dla jednego użytkownika 9$, miesiąc dla trzech użytkowników 27$

Slickplan to platforma, która umożliwia tworzenie map strony, diagramów obrazujących ruch użytkownika na stronie i jego konwersję, planowanie contentu oraz tworzenie mock-upów stron www.
Narzędzie to może przydać się wszystkim freelancerom, którzy pracują w grupie i są zaangażowani w powstawanie strony www lub „samotnikom”, którzy chcą usprawnić negocjacje z klientem. Slickplan zastąpi wam szkicownik i niekończące się konferencje!

 

Omnigraffle
KLIK 
Cena: darmowa wersja próbna na 14 dni, licencja 100$.
OmniGraffle to program stworzony z myślą o komputerach Mac, dostępny także na urządzenia z systemem iOS.
Pozwala on na tworzenie pięknych, precyzyjnych grafik: szkieletów stron www, systemów elektrycznych, drzew genealogicznych, klas w kodach. To narzędzie przyda się nie tylko grafikom i artystom, ale również osobom odpowiedzialnym za mapowanie danych i innym, którzy chcą tworzyć czytelne i łatwe w edycji diagramy.

 

Narzędzia dla freelancerów – nagrywanie video tutoriali

Camtasia
KLIK
Cena: darmowa wersja próbna na 30 dni, licencja 250$
Camtasia to profesjonalny edytor video, w którym bez kłopotu stworzysz zrzut z ekranu, dodasz muzykę, ścieżkę audio lub prezentację PowerPoint, którą już masz.
Program umożliwia także dodawanie profesjonalnych efektów video: animacji, przejść, śródtytułów i podkreśleń. Wystarczy przeciągnąć wybrany efekt w odpowiednie miejsce osi czasu.
Edycja jest prosta: opiera się na osi czasu i umożliwia przycinanie, montowanie, usuwanie scen, a także ich zwalnianie lub przyspieszanie.

 

ScreenFlow
KLIK
Cena: darmowa wersja próbna na 14 dni, licencja od 129$
ScreenFlow to narzędzie umożliwiające nagrywanie zrzutu z ekranu lub jego dzielenie z innym użytkownikiem, a także zaawansowaną edycję nagranego materiału. Jest to dobre narzędzie dla wszystkich freelancerów tworzących tutoriale i materiały edukacyjne, marketerów oraz vlogerów.
Od innych narzędzi ScreenFlow odróżnia bardzo wysoka jakość nagrania, możliwość nagrywania obrazów z urządzeń mobilnych (np. jeśli chcesz zademonstrować działanie apki) oraz opcja nagrania filmiku w formacie gif.

 

Narzędzia dla freelancerów – zarządzanie

Basecamp
KLIK
Cena: darmowa wersja próbna na 30 dni, 99$ na miesiąc
Basecamp to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do zarządzania projektami. Stosunkowo wysoka cena sprawia, że jest to narzędzie dobre przede wszystkim dla małych firm lub freelancerów pracujących w grupach. W podanej cenie otrzymujesz nielimitowany dostęp do Basecamp, niezależnie od tego, ile osób będzie korzystało z serwisu.

Dyskusje, rozmowy, zadania, materiały, grafiki, rozpiski – wszystko w jednym miejscu, dostępne dla każdego w zespole.

 

LastPass
KLIK
Cena: darmowa wersja próbna, abonament od 2$
LastPass to profesjonalny i bezpieczny manager haseł, który możesz zsynchronizować na wszystkich swoich urządzeniach. Po zainstalowaniu program zapamięta twoje hasła, a także pomoże ci wygenerować silniejsze i bezpieczniejsze niż dotychczasowe.
Listę haseł możesz także pobrać i udostępnić zaufanym osobom. Ponadto LastPass posiada możliwość bezpiecznego przesyłania i dodatkowego szyfrowania danych.
Jeśli na różnych serwisach tworzysz mniej lub bardziej potrzebne konta i masz problem z zapamiętaniem haseł czy danych do logowania, to rozwiązanie dla ciebie.

Skomentuj

avatar