Wakacje freelancera i praca zdalna użyteczne strony www

Chociaż internet pełen jest użytecznych stron www, nie sposób poznać ich wszystkich. Przygotowaliśmy dla was listę 7 mniej i bardziej popularnych stron www, które mogą się wam przydać w codziennej pracy i wypoczynku.

W pracy zdalnej najtrudniej o codzienną dawkę motywacji. Nie chodzi tu o samo wykonywanie zleceń, ale o poszerzanie swoich umiejętności. Jeśli zatem masz za sobą nieudane próby nauki lub doświadczenia z niewykorzystanymi kursami, na naszej liście znajdziesz aplikację, która w nietypowy sposób zachęca do podjęcia wyzwania.

Wakacje freelancera i praca zdalna użyteczne strony www
7 stron www dla freelancerów: praca zdalna i podróże

Ponieważ niektórzy zaczynają już planować wakacje, znaleźliśmy również kilka stron, które pomogą wam zorganizować czas wolny. To przede wszystkim porównywarki i wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych i hosteli dla wszystkich freelancerów, którzy chcą połączyć pracę zdalną z podróżowaniem.

 

Pomoc w pracy zdalnej – TinEye

Źródło
Ta mała stronka działa jak wyszukiwarka zdjęć Googla, ale „na odwrót”. Dzięki TinEye możesz sprawdzić, gdzie i ile razy było użyte dane zdjęcie. Jest to strona szczególnie polecana developerom i grafikom, którzy wybierają grafiki na witryny www.

 

Pomoc w pracy zdalnej – StickK

Źródło
Nie chcesz zaśmiecać sobie telefonu kolejną aplikacją do motywacji i osiągania celów? Stickk to aplikacja webowa, która pomaga wyznaczać sobie cele i wprowadzać je w życie. Aby utrzymać twoją motywację, Stickk przedstawi ci cotygodniowy raport z twoich działań. Umożliwia także postowanie swoich zdjęć i dzienników, żeby śledzić postępy.

W społeczności możesz skorzystać z „usługi” sędziego, który na koniec wyznaczonego okresu odbierze od ciebie raport i oceni, czy zrealizowałeś założenie oraz grup wsparcia, które łączą podobne cele.

Ciekawostka? Możesz także „postawić” jakąś sumą pieniędzy na to, że uda ci się osiągnąć swoje założenia. Jeśli w wyznaczonym czasie nie wypełnisz zadania, pieniądze przepadają. Brutalne, ale podobno skuteczne…

 

Użyteczne strony dla freelancerów – MyFitnessPal

Źródło
Ta aplikacja to z kolei propozycja dla tych, którzy lubią wiedzieć, co jedzą i jednocześnie pilnują diety. MyFitnessPal to kalkulator kalorii online, który oprócz tego wyliczy również, ile ich spalisz wykonując dane ćwiczenie.
Jeśli nie zawsze masz czas iść na siłownię, ale chcesz osiągnąć swoje cele, z MyFitnessPal łatwiej ułożysz „zastępczy” plan ćwiczeń.

 

Użyteczne strony dla freelancerów – Instructables

Źródło
Na tej stronie znajdziesz instrukcje, jak samodzielnie zbudować lub stworzyć proste, użyteczne przedmioty – od sprzętów domowych DIY aż do… campera.
Instructables to nie tylko źródło pomysłów dla wszystkich twórczych i kreatywnych miłośników majsterkowania, ale również miejsce, gdzie rodzice mogą znaleźć pomysły na to, jak zorganizować czas dzieciom.

 

Wakacje freelancera – TripIT

Źródło
Każda podróż to konieczność zorganizowania transportu, noclegu, pakowanie – a jeśli wyjeżdżasz służbowo, na miejscu czekają cię pewnie spotkania z klientami. Jeśli często podróżujesz, TripIt to świetna aplikacja: dzięki niej wszystkie szczegóły dotyczące podróży zgromadzisz w jednym miejscu.

 

Wakacje freelancera – SkyScanner

Źródło
Skyscanner to porównywarka lotów, dzięki której sprawdzisz oferty większości przewoźników i wybierzesz najlepszą. Oprócz samolotów możesz także sprawdzić bazę hoteli i oferty wynajmu samochodu.

 

Wakacje freelancera – HostelBookers

Źródło
Jeśli wolisz podróżowanie w wersji ekonomicznej, skorzystaj z porównywarki hosteli Hostel Brookers. Przyda się nie tylko podczas łączenia podróży z pacą zdalną.

 

7 użytecznych stron, dla freelancerów – podsumowanie

Praca zdalna daje duże możliwości wyboru, gdzie chcesz pracować. Nie musi być to tylko coworking, ulubiona kawiarnia czy biblioteka. Możesz także łączyć pracę z podróżowaniem – czy to w sprawach zawodowych, czy dla przyjemności.
Na rynku znajdziesz sporo aplikacji i stron, które umożliwiają porównanie lotów i miejsc noclegowych, a także pomagają zorganizować podróż i zapisać wszystkie ważne informacje w jednym miejscu.

Jeśli wolisz pracować w domu, skorzystaj ze stron, które ci to ułatwią – takich jak wyszukiwarki zdjęć i aplikacje do motywowania. Jak się zrelaksować po pracy? Możesz zadbać o formę lub spróbować swoich sił w majsterkowaniu.