5 aplikacji, które blokują strony zakłócające pracę

5 aplikacji, które blokują strony zakłócające pracę

Blokery stron www to kontrowersyjny sposób na pracę. Z jednej strony trudno być produktywnym na siłę, a z drugiej – czasem trudno jest oderwać się od serwisów rozrywkowych, nawet jeśli chcesz wykonać pewną pracę.

Ta lista z 5 aplikacji przyda ci się właśnie w tym drugim przypadku, kiedy nic innego nie pomaga.

5 aplikacji, które blokują strony zakłócające pracę

Źródło zdjęcia: pixabay.com/en/users/SplitShire-364019/

Go Fucking Work

W Go Fucking Work znajdziesz słowo fuck wszędzie – w interfejsie, w opisie programu oraz w ustawieniach. Działa w sposób bardzo prosty: trzeba zainstalować rozszerzenie dla Chrome, zapisać strony, które chcesz zablokować oraz ustawić czas blokady.

SelfControl

Darmowa aplikacja SelfControl dla Mac OS X, która blokuje dostęp do stron internetowych lub rozpraszających kont pocztowych. Działa na tej samej zasadzie – użytkownik tworzy listę zakazanych stron i włącza timer przed upływem którego te strony nie będą dostępne.

Uwaga! Po zablokowaniu nie pomoże nawet usuniecie aplikacji oraz ponowne uruchomienie komputera.

TinyFilter

Rozszerzenie TinyFilter blokuje nie tylko witryny z twojej listy, ale też strony z nieodpowiednią treścią. Jest to przydatne w pracy lub gdy dziecko ma dostęp do komputera. Twórcy podkreślają, że dzięki tinyFilter można odciąć się od zbędnych spoilerów lub niepotrzebnych informacji. Wystarczy określić w ustawieniach słowa i serwisy, które mają być blokowane.

StayFocused

StayFocused to najprostsze rozwiązanie z całej listy. Wybierasz strony, które mają być blokowane (można wybrać nawet wszystkie strony) oraz czas działania. StayFocused posiada także wiele opcji dla tych, którzy potrzebują bardziej precyzyjnych filtrów.

KeepMeOut

KeepMeOut to serwis dla tworzenia zakładek, które blokują strony www. Wpisz potrzebną witrynę oraz ilość czasu, którą chcesz na nią poświęcić, a otrzymasz zakładkę. Możesz przenieść ją na pasek zakładek przeglądarki i przechodzić za pomocą tej zakładki na właściwą stronę, np. na Facebook. Po upływie określonego czasu system zablokuje tę witrynę.

Więcej o aplikacjach, które pomagają w walce z prokrastynacją:

10 niebanalnych serwisów, które zwiększają Twoją produktywność

6 aplikacji, które pomogą zlikwidować internetowe „pożeracze czasu”

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar