Boty to nowy trend. Wywodzą się z messengerów Telegrama, ale nie tak dawno temu zostały…
Serwisy zwiększające produktywność
Jak walczyć z prokrastynacją i apatią w pochmurne jesienne dni? Podpowiadamy, które serwisy i aplikacje pomogą pokonać senność i zmotywować się do efektywnej pracy. Oszczędzaj swój czas i wysiłek!
Streaks
Streaks – to aplikacja do tworzenia nawyków. Z własnego doświadczenia wiemy, że te aplikacje naprawdę działają i pozwalają wyrobić w sobie pewne zwyczaje nawet, jeśli jesteś osobą dość leniwą. Jeśli na przykład chcesz każdego dnia przejść 10 000 kroków, należy zapisać ten zwyczaj do aplikacji. Po przejściu tej normy aplikacja automatycznie przedłuży listę zwycięstw, a jeśli nie Ci się nie udało – trzeba będzie zacząć od początku.
Workflow
Workflow pozwala na częściową automatyzację pracy dzięki możliwości stworzenia klawisz skrótu. Klikając tylko na jeden przycisk można zapisać stronę internetową jako plik PDF, zrobić trzy zdjęcia, przekształcić je w formacie GIF i wysłać wiadomością. Funkcje Workflow są niemal nieograniczone, ponieważ posiada nie tylko sporą listę klawisz skrótu do wyboru, ale pozwala też na tworzenie swoich własnych.
Noisli
Dźwięki otoczenia mogą wpływać na naszą produktywność zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Niektórzy ludzie pracują lepiej z hałasem w kawiarni w tle, inni – w całkowitym milczeniu, a jeszcze inni są produktywni tylko wtedy, gdy słyszą szum lasu lub burzy. Noisli umie naśladować te dźwięki, a dodatkowo może łączyć je w jedną całość. Z serwisu możesz korzystać bezpłatnie w swojej przeglądarce lub kupić aplikację dla systemu iOS.
IFTTT
Najprostszy sposób, aby wyjaśnić zasadę działania IFTTT – to porównać je z Workflow. Ale IFTTT nie tylko automatyzuje różne czynności, ale także umożliwia łączenie między sobą usług i aplikacji. Na przykład wysyła zadania na dzisiaj do wspólnego czatu Slack, a także zapisuje wybrane zdjęcia Instagram do określonego folderu w Dropbox. IFTTT posiada tysiące możliwości – ludzie codziennie wymyślają nowe zastosowania dla tej aplikacji.
Headspace
Wiele osób nie docenia wpływu medytacji na produktywność. Serwis Headspace – to zbiór lekcji audio i wideo o medytacji. Andy Paddikomb, twórca tej aplikacji, w czasie rzeczywistym opowiada, jak siedzieć, co myśleć / nie myśleć, aby się zrelaksować oraz nastawić swój mózg na produktywną pracę.
Pierwsze dziesięć lekcji jest dostępnych za darmo, aby zrozumieć, czy potrzebujesz medytacji. Reszta lekcji jest dostępna jako płatna subskrypcja.
Pomotodo
Technika Pomodoro jest jedną z najbardziej popularnych technik zarządzania czasem. Według niej praca na przemian z wypoczynkiem powinna być podzielona na określone odcinki czasu. Serwis Pomotodo pozwala skutecznie pracować w tej technice. Daje możliwość ustawienia timera oraz zadań, a śledzenie statystyki pozwala zrozumieć, kiedy jesteś najbardziej produktywny.
Forest
Jeśli żadna inna aplikacja nie może zmusić Cię do działania, wypróbuj Forest. Zaczynając pracować nad nowym zadaniem, sadzisz jedno drzewo. Jeśli wykonujesz to zadanie do końca i opierasz się pokusie otwierania innych aplikacji (np.: Facebook), Twoje drzewo rośnie. Jeśli nie – umiera. Nie chcesz, żeby drzewa umierały, prawda?
Zenify
Jeśli Headspace i audio-lekcje o medytacji nie są dla Ciebie, spróbuj Zenify. W tej aplikacji wszystkie ćwiczenia są opisane w postaci zwykłego tekstu, a więc nie trzeba nosić ze sobą słuchawkek. Aplikacja śledzi również Twoje postępy oraz przypomina o zaplanowanej medytacji.
Defonic
Jeszcze jeden serwis, który naśladuje różne dźwięki. W Defonic wybór dźwięków jest większy niż w Noisli. Można wybrać nawet dźwięk wentylatora, hałasu oraz żaglówki. W wersji internetowej ten serwis jest bezpłatny.
Now Relax
Ten serwis jest przeznaczony na przerwy podczas pracy. Now Relax pokazuje w przeglądarce relaksujące krajobrazy z całego świata. Każdy krajobraz jest animowany i posiada ścieżkę dźwiękową.
Więcej na ten temat:
5 aplikacji, które blokują strony zakłócające pracę
6 aplikacji, które pomogą zlikwidować internetowe „pożeracze czasu”