6 darmowych generatorów tła do projektów graficznych i stron www

Na pewno nie raz spotkałeś świetne projekty stron www, w których tłem była grafika o jednakowym, powtarzalnym wzorze. Ten typ tła ze wzorem (pattern) jest często stosowany w projektowaniu graficznym i projektowaniu stron www – tworzy wrażenie porządku i powtarzalności, a wzór przełamuję monotonię i wprowadza ożywienie.

Jeśli jesteś programistą, web developerem lub grafikiem i już kiedyś próbowałeś stworzyć perfekcyjnie powtarzalny wzór na tło, wiesz, jak podchwytliwe jest to zadanie. Ręczne stworzenie pętli, która będzie działała i w poziomie, i w pionie, jest dość skomplikowane.

Na szczęście freelancerzy, którzy zajmują się projektowaniem stron www, mogą skorzystać z kilku sprawdzonych, darmowych narzędzi, dzięki którym stworzenie tła z powtarzalnym wzorem staje się znacznie łatwiejsze.

Jak stworzyć jednolite tło o jednakowym wzorze online

Darmowe generatory tła dla grafików i webdeveloperów

 

Darmowe generatory tła ze wzorem na strony www dla freelancerów

Generatory tła różnią się działaniem – niektóre po prostu stworzą dla ciebie wzór, inne dadzą ci więcej kontroli nad kolorami, orientacją, elementami wzoru i innymi kryteriami. Gotowe tło możesz zapisać jako obraz lub jako kod.

 

Darmowe generatory tła do stron www – Patternizer
KLIK
Patternizer pozwala na wykreowanie wzoru w kratkę. Do wyboru masz trzy różne kombinacje, w których możesz dokładać paski, a także zmieniać ich kolor, przezroczystość, szerokość odstępu i kąt ustawienia linii.
Gotowe tło możesz pobrać w postaci kodu, ale aby umieścić go na stronie, będzie ci potrzebny skrypt, który udostępnia Patternizer.

 

Darmowe generatory tła do stron www – Plaidmarker
KLIK
Potrzebujesz tła w kratkę? Wybierz kolor z palety, ustal „parametry” pasków i gotowe! Pracę ułatwi ci opcja „mirro”, powielająca w pionie pasek poziomy. Jeśli nie masz czasu ani ochoty samodzielnie bawić się z paskami, skorzystaj z bogatej biblioteki gotowych wzorów, które możesz pobrać w pliku .png. Pliki mają wielkość odpowiednią dla urządzeń mobilnych i Facebooka.

 

Darmowe generatory tła do stron www – Stripegenerator
KLIK
Ten generator jest niezastąpiony, jeśli chcesz stworzyć tło w paski. Możesz dodać dowolną ilość pasków w wybranych przez siebie kolorach, a następnie ustalić ich szerokość i odległość, dodać cień i zacząć zabawę z układem pasków. W przeciwieństwie do innych generatorów, ten pozwala na przeglądanie bibliotek stworzonych przez innych użytkowników.

 

Darmowe generatory tła do stron www – Patternify
KLIK
Patternify pozwala na stworzenie elementu podstawowego dosłownie piksel po pikselu, co ma znaczenie, jeśli chcesz użyć naprawdę drobnych ikonek jako tła. Następnie ułoży je w jeden z kilkunastu motywów – od prostych linii do bardziej złożonych motywów. Gotowe wzory załadowane do generatora możesz także dowolnie edytować pod względem koloru i przezroczystości. Gotowe tło pobierzesz w wersji PNG lub postaci kodu, który użyjesz w CSS.

 

Darmowe generatory tła do stron www – Geopattern
KLIK
Jeden z najoryginalniejszych i najładniejszych generatorów tła, które są dostępne za darmo. Tu zdajesz się na algorytm, który zmienia wzór wraz z tym, jak wpisujesz kolejne litery. Tło zmienia wielkość, kolor, kształt i „zagęszczenie”, a wszystkie kompozycje są zaskakująco wysmakowane i miłe dla oka.

 

Darmowe generatory tła do stron www – Colour Lovers Seamless
KLIK
Projektowanie wzoru zaczynasz od wyboru jednego z kilkunastu zdefiniowanych kształtów i linii. Wystarczy wybrać kształt i przeciągnąć go do obszaru roboczego, a generator automatycznie wygeneruje motyw. W tym podstawowym projekcie możesz zmienić kąt, wielkość i ułożenie elementów w obszarze roboczym.

Skomentuj

avatar