7 nowych gier dla programistów, których jeszcze nie znasz

Nauka kodowania i samo programowanie potrafi być ciężkim intelektualnym wyzwaniem, zagadką, problemem i popisem możliwości kreatywnych – wszystko zależy od twoich predyspozycji i wymagań klienta.

Jeśli jesteś zmęczony oglądaniem tutoriali, czytaniem kodu, pracą nad projektami pobocznymi i uczenia się metodą prób i błędów, czas na trochę rozrywki. Nie namawiamy cię do prokrastynacji, ale do grania w gry przeglądarkowe, dzięki którym nauka programowania będzie miała więcej wspólnego z zabawą i testowaniem swojej wiedzy niż z mozolnym zapamiętywaniem formuł i komend.

Nauka programowania - gry dla programistów

Nauka programowania

7 nowych gier dla programistów

Gry dla programistów – CSS Diner

Nauka programowania - gry dla programistów

Darmowe gry dla programistów – CSS diner

KLIK
Język: CSS
W tej grze na 32 poziomach dowiesz się, jak działają selektory CSS i jak możesz je wykorzystywać. Każdy poziom jest bardziej skomplikowany i bazuje na umiejętnościach testowanych w poprzednim zadaniu. Zaczyna się od prostego wyboru talerza…

 

Gry dla programistów – Flexbox Froggy

Nauka programowania - gry dla programistów

Darmowe gry dla programistów Flexbox Froggy

KLIK
Język: CSS
Każda żabka chce trafić na listek, a ty możesz im w tym pomóc, używając właściwości justify-content, która wyrównuje elementy. Sprawdź, jakie właściwości w które miejsce przesuną żabkę.

 

Gry dla programistów – Flexbox Defense

Nauka programowania - gry dla programistów

Darmowe gry dla programistów Flexbox Defender

KLIK
Język: CSS
Poradziłeś sobie z żabką? Flexbox Defense jest trochę bardziej skomplikowana: twoim zadaniem jest takie poruszanie wieżami, aby zajęły właściwe pozycje po obu stronach osi – wszystko za pomocą właściwości justify-content.

 

Gry dla programistów – Untrusted

Nauka programowania - gry dla programistów

Darmowe gry dla programistów – Untrusted

KLIK
Język: JavaScript
Ta gra testuje twoją znajomość JavaScript i to, jak rozwiązujesz problemy. Twoim zadaniem jest pomóc doktorowi Evalowi zmieniać rzeczywistość za pomocą określonego kodu. Gra przeznaczona jest do ćwiczenia bardziej zaawansowanej znajomości JS.

 

Gry dla programistów – Code Hunt

Nauka programowania - gry dla programistów

Darmowe gry dla programistów – Code Hunter

KLIK
Język: Java lub C#
Ta gra uczy kodowania w nietypowy sposób. Aby zaliczyć kolejne levele identyfikujesz, analizujesz i modyfikujesz fragmenty kodu tak, aby pasowały odo całości lub identyfikujesz, jaki fragment kodu odpowiada za daną funkcję.

 

Gry dla programistów – Ruby Warrior

Nauka programowania - gry dla programistów

Darmowe gry dla programistów – Ruby Warrior

KLIK
Język: Ruby
Aby zdobyć uwięzioną w wieży Ruby, musisz znać podstawy syntaksy, jeśli jednak masz za sobą początki, ta gra zaznajomi cię także z podstawami AI. Uwaga: zachować wyniki możesz tylko po połączeniu konta w grze z kontem na FB.

 

Gry dla programistów – Swift Playgrounds

Nauka programowania - gry dla programistów

Darmowe gry dla programistów – Swift Playground

KLIK
Język: Swift
Wiążesz swoją przyszłość z pisaniem aplikacji na urządzenia Apple? Znajomość Swifta jest dla ciebie ważną umiejętnością, a tę możesz szlifować na Swift Playgrounds. Prosty interfejs nie przytłacza, a niezbyt szybkie tempo gry zostawi ci czas na naukę.

 

Lubisz uczyć się przez gry dla programistów? Sprawdź nasze poprzednie listy:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x