Szablony dla webdeveloperów, twórców aplikacji i UX

Projektujesz aplikacje i strony www? Wyobraź sobie, że to, nad czym myślisz, możesz naszkicować i w ciągu jednego dnia stworzyć prototyp do dalszych testów.
Brzmi jak fantazja? Niekoniecznie. Programowanie przeciągnij-i-upuść staje się coraz popularniejsze, a można się spodziewać, że inne dziedziny twórczego projektowania zrewolucjonizuje pojawienie się domowych drukarek 3D.

Szablony dla webdeveloperów, twórców aplikacji i UX
Mock-upy stron www i aplikacji

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje współczesna technologia, potrzebujesz narzędzi, które stworzą mock-up twojej pracy. Dzięki mock-upowi możesz testować, oceniać, poprawiać i zmieniać projekt strony www lub aplikacji zanim rzeczywiście wprowadzisz go w życie.

Jakich narzędzi do testowania projektów potrzebują programista, UX designer i twórca aplikacji mobilnych?

 

Projektowanie stron www i aplikacji

Chcesz stworzyć swoją stronę www lub aplikację na iOS albo Android?
Przede wszystkim potrzebujesz schematu strony, jej szkieletu – wireframe. Wireframe to rodzaj layoutu, która pomoże ci zaplanować wygląd strony i jej funkcjonalności.
W sieci można znaleźć kilka narzędzi, które pomagają stworzyć taki roboczy layout.

 

Framebox

Cena: darmowy
To proste narzędzie przeciągnij-i-upuść do tworzenia mock-upów stron www. Pomoże nie tylko w pracy kilku freelancerów, ale również w komunikacji z klientem.
Narzędzie jest darmowe, a jeśli założysz konto, możesz także zapisać swoją pracę.
Źródło

 

Creately

Cena: darmowy, dla większych możliwości plany płatne od 5$ na miesiąc
Creately to bardziej rozbudowane narzędzie – oprócz schematów stron i aplikacji mobilnych umożliwia także tworzenie diagramów, wykresów, interaktywnych map stron, map myśli, sieci networkowych oraz infografik.
Narzędzie jest bezpłatne, jeśli chcesz stworzyć maksymalnie 5 diagramów w jednym projekcie, nie ma także możliwości zapisania swojej pracy. Większe możliwości, w tym eksport do plików SVG lub XML daje konto płatne – od 5$ na miesiąc.
Źródło

 

MIT App Inventor

Cena: darmowy
To kreator stworzony przez MIT na potrzeby projektantów i twórców aplikacji na Android. Interfejs stworzysz za pomocą techniki przeciągnij-i-upuść, możesz także użyć gotowych „bloków” kodu, aby zaprogramować działanie aplikacji. MIT App Inventor daje także możliwość testowania prototypu – również przez podpięcie do aplikacji twojego urządzenia z Androidem.
Jeśli masz wątpliwości lub uważasz aplikację za mało intuicyjną, do dyspozycji masz także sporo tutoriali.
Źródło

 

iPhone Mockup

Cena: darmowy
To narzędzie służy do planowania wyglądu aplikacji mobilnych na urządzenia Apple. Do wyboru masz dwie możliwości: albo tworzysz szkic (naprawdę wygląda jak szkic), albo model „projektowy” o prostych liniach. Aplikacja jest prosta w obsłudze, ponieważ opiera się na schemacie przeciągnij-i-upuść.
Twój projekt generuje adres URL – jeśli dodasz go do zakładek, będziesz mógł pokazać go klientowi lub współpracownikom.
Źródło

 

Zaprojektuj stronę www lub aplikację online – podsumowanie

Tworzenie szkiców i mock-upów stron www i aplikacji mobilnych to dla freelancerów spore ułatwienie.
Po pierwsze, większość z nas jest jednak wzrokowcami, więc warto wspomóc swoją wyobraźnię przestrzenną modelem. Dzięki temu możesz usunąć usterki i wprowadzić poprawki w UX zanim jeszcze zaczniesz pracować nad kodem.
Po drugie, mock-up aplikacji lub strony to także oszczędność czasu w rozmowach z klientem. Szkic ułatwia obu stronom podjęcie decyzji co do dalszych kroków i wprowadzenie poprawek już na etapie projektu, a nie dopiero po jego zakończeniu.

Sprawdź także

5 najlepszych mock-upów magazynów
Darmowe mock-upy broszur i folderów

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x