Jak odzyskać kreatywność?

Jest już wieczór, parę minut po 19:00, prostujesz plecy, przeciągasz się na krześle. Najchętniej zamknąłbyś komputer, spotkał się ze znajomymi, poszedł pobiegać lub po prostu zaległ na kanapie przy niewymagającym myślenia serialu. Niestety, terminy gonią, zanim oddasz się błogiemu lenistwu masz jeszcze 24h, by uporać się z ważnym projektem.

Problem w tym, że pomysły nie przychodzą do głowy i czujesz, że nic już z siebie nie wykrzesasz, a nie masz czasu na korzystanie ze złotych rad typu „by obudzić w sobie kreatywność weź dwa tygodnie urlopu”. Odetchnij głęboko, przygotuj sobie dobrą kawę (lub jeszcze lepiej – zieloną herbatę) i poznaj 5 sprawdzonych sposobów na pobudzenie kreatywności.

Jak odzyskać kreatywność?
5 prostych sposobów, aby pobudzić kreatywność

 

1. Weź do ręki długopis

Spróbuj przelać swoje myśli na papier. Z pewnością większość swojej pracy wykonujesz korzystając z komputera, a to właśnie pisanie ręczne uruchamia dużo więcej obszarów mózgu, niż stukanie w klawiaturę.

 

2. Zmień miejsce

Zawsze pracujesz przy biurku w salonie? Weź komputer pod pachę i przenieś się na balkon lub do innego pomieszczenia. Nowe otoczenie i bodźce często pomagają w uruchomieniu twórczego myślenia.

 

3. Zrób 20 przysiadów

Tylko tyle wystarczy. Krew zacznie szybciej krążyć, a mózg się dotleni. Gwarantujemy, od razu poczujesz się lepiej. A – i nie zapomnij otworzyć szeroko okna!

 

4. Przeczytaj coś inspirującego

Masz mało czasu i wiesz, że najlepiej byłoby, abyś skupił się wyłącznie na pracy. Czasem jednak wystarczy przeczytać inspirujący artykuł czy wywiad, by na nowo złapać wiatr w żagle. Od dziś, jeśli trafisz w sieci na interesujący artykuł, zapisuj go w zakładkach lub w aplikacji Pocket – dzięki temu będziesz miał przygotowane treści na taką okazję.

 

5. Po prostu… zacznij pracować

Twoja praca wymaga od Ciebie kreatywności, jednak niezależnie od tego, jaki zawód wykonujesz, każde działanie jest po części rzemiosłem. Więc jeśli masz do napisania tekst, czy grafikę do wykonania, a nie masz ani weny ani pomysłu po prostu… zacznij działać. Reszta przyjdzie z czasem.