Gdzie szukać inspiracji i poszerzać wiedzę na portalach społecznościowych w prtacy zdalnej

Facebook ma 2 miliardy aktywnych użytkowników, Instagram 800 milionów, LinkedIn 500 milionów, Twitter 319 milionów. Same te liczny pokazują, jak bardzo lubimy portale, na których możemy wymieniać się myślami i nawiązywać nowe kontakty. Ale media społecznościowe to nie tylko ploteczki, praca i zdjęcia kotów.

Media społecznościowe mogą zrzeszać ludzi niezależnie od wieku, płci i zainteresowań, jak Facebook, ale również odwoływać się do konkretnych grup użytkowników. Pisaliśmy już o portalach dla freelancerów, a dziś chcemy wam przedstawić portale społecznościowe dla tych, którzy szukają wiedzy i inspiracji.

 

Portale społecznościowe dla pasjonatów

Jesteś naukowcem lub szukasz sposobów na powiększenie wiedzy? Chcesz spotkać ludzi, z którymi będziesz wspólnie realizować cele? Media społecznościowe mogą zaskoczyć cię swoimi możliwościami.

 

Dribble

Portla epsołecznościowe dla freelancerów
Media społecznościowe, na których poszerzysz wiedzę i znajdziesz inspiracje – Dribble

Źródło
Tego portalu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Dribble zrzesza wszystkich kreatywnych skoncentrowanych na designie i projektowaniu. Projektowanie graficzne, tworzenie layoutów do stron i aplikacji, rysowanie ikonek lub ilustracji, typografia – wszystkie te dziedziny mają swoje „nisze” na Dribble.

Na Dribble możesz prezentować swoje prace w ramach portfolio lub poprosić użytkowników o feedback. Kiedy stworzysz już profil, możesz oznaczyć się jako „For hire”, aby ułatwić zleceniodawcom odszukanie twojego portfolio.

 

Meetup

Portla epsołecznościowe dla freelancerów
Media społecznościowe, na których poszerzysz wiedzę i znajdziesz inspiracje – Meetup

Źródło 
Ten amerykański portal doczekał się już polskiej wersji językowej oraz grupy stałych użytkowników. Meetup służy do łączenia ludzki, którzy dzielą te same cele – od nauki nowego języka aż do działań społecznych. Łatwiej jest zacząć biegać maraton lub uczyć się języka w grupie, dlatego sprawdź, które wydarzenia na Meetup odpowiadają twoim celom!

 

ResearchGate

Portla epsołecznościowe dla freelancerów
Media społecznościowe, na których poszerzysz wiedzę i znajdziesz inspiracje – ResearchGate

Źródło
Ten portal to LinkedIn dla akademików, wykładowców uczelni wyższych oraz naukowców. Obecnie ma 11 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dyskutują nad wszystkim – od prac zaliczeniowych aż po wnioski na patenty.

ResearchGate to przede wszystkim portal lekarzy i biologów, jednak przedstawiciele innych gałęzi nauki również znajdą tam miejsce dla siebie.

 

ASKfm

Portla epsołecznościowe dla freelancerów
Media społecznościowe, na których poszerzysz wiedzę i znajdziesz inspiracje – Ask

Źródło
ASKfm zrzesza 150 milionów użytkowników, których możesz zapytać dosłownie o wszystko. Nie zawsze są to pytania dotyczące faktów, sporo pytań dotyczy także plotek i informacji prywatnych o znanych osobach.

Portal może przydać się przede wszystkim copywriterom, którzy poszukują tematów do wpisów lub potrzebują opinii do wzbogacenia tekstu.

 

WAYN

Portla epsołecznościowe dla freelancerów
Media społecznościowe, na których poszerzysz wiedzę i znajdziesz inspiracje – WAYN

Źródło
WAYN, czyli Where Are You Now, to portal dla podróżników, którzy szukają inspiracji do nowych wypraw, rad i tricków, jak podróżować etycznie i niedrogo, a także wymienić się doświadczeniami z innymi globtroterami.
Portal ma już 21 milionów użytkowników, rozsianych po całej ziemi. Najbardziej aktywne konta zapewnią ci wiele godzin lektury i zaskoczą pomysłowymi rozwiązaniami na obniżenie np. kosztów podróży.

 

Media społecznościowe dla pasjonatów – podsumowanie

Naukowcy, podróżnicy, pasjonaci, ciekawscy – w mediach społecznościowych każdy może znaleźć niszę dla siebie. My zaprezentowaliśmy tylko kilka z portali, na których możecie szukać nowej wiedzy, znajomych i inspiracji. Który spodobał się wam najbardziej? Z jakich innych portali społecznościowych korzystacie? Czekamy na wasze komentarze!