Artykuły, subskrypcje, newslettery - narzędzia dla copywriterów

Copywriting to teksty: tekst, które piszesz; teksty, które musisz przeczytać; teksty, które wymieniasz z klientami; teksty, które chcesz przeczytać, bo są interesujące… Jak nie utonąć w tej powodzi słowa pisanego?

Podstawą dla każdego copywritera jest praca ze źródłami. Oznacza to często dziesiątki artykułów, komentarzy, podsumowań i recenzji, przez które musisz się przebić, aby napisać rzetelny tekst wysokiej jakości.
Do tego dochodzą książki, które są inspiracją dla nowych artykułów, wpisów na bloga czy postów na media społecznościowe, ale również takie, które chcesz przeczytać, bo wydają ci się ciekawe. Może dzięki nim popchniesz swoją karierę na nowy etap, poprawisz warsztat albo znajdziesz nowe hobby?

Artykuły, subskrypcje, newslettery - narzędzia dla copywriterów
Narzędzia dla copywriterów – listy lektur

Pozostają jeszcze newslettery, subskrypcje i powiadomienia o nowych wpisach, które regularnie pojawiają się w twojej skrzynce – oprócz oczywiście maili od klientów, które potrafią czasem zaskoczyć objętością.

Czujesz, że czytasz za dużo, ale wciąż brakuje ci czasu na lekturę naprawdę ważnych rzeczy? A może właśnie brakuje ci porządku w chaosie tekstów?
Pisaliśmy już o narzędziach dla copywriterów, które pomagają uporządkować źródła i treści do twoich tekstów oraz o edytorach, które ułatwiają pracę.
Dziś podpowiemy ci, z jakich narzędzi korzystać, aby uporządkować listę lektur.


Maile, newslettery, artykuły i książki copywritera – jak uporządkować lektury?

Lista książek do przeczytania dla ciekawych

FlowReads 2
Chcesz czytać więcej, zwłaszcza literatury branżowej, która wpłynie na twoją karierę? FlowReads to aplikacja, która tworzy listy polecanych książek w oparciu o twoje potrzeby i oczekiwania. Możesz skorzystać z list książek polecanych przez uznane autorytety albo przejrzeć pozycje sugerowane przez FlowReads dla przedsiębiorców, koderów, studentów i… sportowców.

Jeśli to wszystko za mało, zerknij na listę kategorii. Znajdziesz na niej sugestie lektur w takich dziedzinach, jak kreatywność i motywacja, nauki komputerowe i programowanie, media cyfrowe i marketing, przedsiębiorczość i zarządzanie, zdrowie, samorozwój czy psychologia. Koniec z kupowaniem nietrafionych poradników!


Szybkie streszczenia tekstów dla zabieganych

TLDR
Często korzystasz z anglojęzycznych źródeł? Jeśli tak, na pewno zdarza ci się natrafić na obiecujący post na blogu lub w magazynie online tuż przed deadlinem – wymarzony powód do prokrastynacji, prawda? TLDR to narzędzie, które rozwiąże ten problem. Aplikacja skanuje zawartość tekstu i przygotowuje podsumowanie artykułu w kliku punktach. Ważne, istotne, potrzebne? Teraz już wiesz, czy warto poświęcić czas na lekturę.

Artykuły, subskrypcje, newslettery - narzędzia dla copywriterów
Narzędzia dla copywriterów – listy lektur

TLDR pomoże ci także, jeśli masz za długi mail, podsumowanie, raport albo esej. Nie musisz „skanować” tekstu i ryzykować, że nie wyłapiesz najważniejszych informacji. TLDR zrobi to za ciebie.


Podsumowania audio dla zajętych

Rekap
Jeśli jesteś naprawdę zabiegany, TLDR może nie wystarczyć: podsumowanie przygotowane przez aplikację również musisz przeczytać. Rekap idzie o krok dalej: to narzędzie przygotuje dla ciebie podsumowanie audio angielskich artykułów i materiałów, których w tej chwili nie masz czasu przeczytać.
Podsumowanie Rekap w postaci linka do pliku audio trafi na twoją skrzynkę.


Spersonalizowany newsletter z twoich źródeł dla głodnych wrażeń

Itemsy
Za dużo newsletterów, ulubionych blogów, stron na FB i innych źródeł? Coś ciekawego w sieci do przeczytania później? Być może przychodzą ci na myśl takie serwisy jak Pocket, które umożliwią „zachowanie” tekstu na później do lektury za jakiś czas.

Itemsy idzie o krok dalej. Zachowasz w nim ciekawe artykuły i posty, które mogą się przydać lub… wyślesz je na specjalny dedykowany adres e-mail, który podepniesz do ulubionej przeglądarki. W Itemsy możesz także udostępnić ciekawy materiał znajomym, a jeśli oni również korzystają z tego narzędzia, podejrzeć, jakie lektury są u nich.

Artykuły, subskrypcje, newslettery - narzędzia dla copywriterów
Narzędzia dla copywriterów – listy lektur

Itemsy to coś więcej niż Pocket i podobne aplikacje. W tym narzędziu dodasz nie tylko linki i artykuły, ale również wszystkie strony i magazyny, od których chcesz odbierać powiadomienia i subskrypcje. Itemsy przygotuje dla ciebie spersonalizowany newsletter.


Warsztat copywritera: narzędzia do wyboru i organizacji lektur

Sugestie czytelnicze. Narzędzia przedstawiające podsumowania za długich tekstów, abyś mógł ocenić, czy warto czytać je w całości. Aplikacja, która oczyści twoją skrzynkę z dziesiątek subskrypcji, dając w zamian jeden spersonalizowany newsletter. Co da ci kombinacja tych czterech narzędzi?

To, co dla copywritera najcenniejsze: czas i możliwość szybkiego zorientowania się w jakości źródeł i możliwości ich późniejszego wykorzystania. Teraz dzięki temu zestawieniu możesz… poczytać to, na co do tej pory brakowało czasu.