Najlepsze kanały na Youtube do nauki programowania

Najlepsze kanały na Youtube do nauki programowania

Nauka programowania na YouTube

 

Chcesz zacząć naukę programowania, ale nie jesteś pewny, gdzie zacząć albo który język wybrać? Istnieją tutoriale, kursy i poradniki do niemal każdego języka, frameworka, nawet do tworzenia stron responsywnych czy ogólnego kodowania. Są jednak ludzie, którzy najszybciej uczą się słuchając i oglądając innych. Przygotowaliśmy dla was listę najlepszych kanałów na Youtube, dzięki którym możecie poznać różne aspekty projektowania stron.

Najlepsze kanały na Youtube do nauki programowania
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/iBrand-945152/

Kanały polskojęzyczne

Dominik Kozaczko
Zakres: Python, Django
Dominik w długich i wyczerpujących filmach na swoim kanale uczy podstaw programowania w Pythonie i frameworku Django. Filmy są przygotowane z myślą o początkujących użytkownikach i stanowią dobre wprowadzenie do dalszej nauki.

Kisioj
Zakres: C
17 lekcji zamieszczonych na tym kanale przybliża podstawy programowania w C. Znajdziesz tu tutoriale dotyczące instrukcji warunkowych, pętli, operowania zmiennymi, funkcjami i procedurami.

Oracle Academy
Zakres: Java, Android
Polski kurs VATu programowania w Javie dla początkujących. Długie i wyczerpujące filmiki zapewniają garść podstawowych informacji jako podstawę do samodzielnych ćwiczeń.

Mirosław Zelent
Zakres: C++, HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL
Kanał Mirosława to dość duży zbiór filmów i tutoriali o programowaniu. Najwięcej materiałów znajdziesz na temat programowania w C++ dla początkujących. Oprócz C++ możesz skorzystać także z wprowadzeń do HTML, CSS, PHP, JavaScript i MySQL. Mirosław podpowiada też, jak unikać najczęstszych błędów przy programowaniu.

P jak Programowanie
Zawartość: Android, Python, VisualBasic
To przede wszystkim kursy Androida i Pythona w 20 odcinkach. Chętni znajdą także tutoriale o programowaniu w JavaScript i VisualBasic oraz poświęcone tworzeniu aplikacji na Androida.

Zawartość polskich kanałów do nauki programowania ustępuje znacznie ilością treści kanałom anglojęzycznym. Poniżej przedstawiamy listę tych, które sprawdzą się jako źródło wiadomości.

Kanały anglojęzyczne

Adam Khoury
Zakres: HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL
Darmowy kurs przygotowany przez Adama pomoże ci podszkolić i osiągnąć lepsze rezultaty w tworzeniu stron w takich technologiach jak JavaScript, PHP, SQL, HTML, CSS i innych.

Brad Hussey
Zakres: HTML, CSS, JavaScript, PHP
Kanał zawiera darmowe kursy kodowania na potrzeby stron internetowych, dlatego w tematach znajdziecie między innymi kodowanie stron od podstaw w HTML i CSS, stron responsywnych z Bootrstrapem, kodowanie dynamicznych stron z użyciem PHP. Brad nagrał też kilka poradników o hostingu oraz… jak być lepszym freelancerem.

Codecourse
Zakres: PHP, CSS, hosting
Codecourse pomoże ci nauczyć się kodowania stron internetowych za darmo. Znajdziesz tu filmiki o tworzeniu CSS przy użyciu Burbon & Neat, tworzenia aplikacji z graficznymi interfejsami w PHP oraz materiały do nauki pisania aplikacji w PHP od najbardziej podstawowych do bardziej złożonych.

CodeGeek
Zakres: JavaScript (Angular, Node), PHP, Python, bazy danych
CodeGeeks nie tylko opowiada o zdarzeniach, webinariach i kursach programowania, ale oferuje także tutoriale z zakresu programowania w JavaScript i Pythonie. Ci, którzy chcą rozwinąć umiejętności projektowania aplikacji mobilnych do gier, także znajdą coś dla siebie.

Coder’s Guide
Zakres: HTML, CSS, JavaScript, PHP, Java, VisualBasic
Na tym kanale nauczysz się programowania w szerszym zakresie. Możesz zacząć od HTML i CSS, a potem spróbować bardziej zaawansowanych zagadnień, takich jak strony responsywne lub dostosowanie szablonów WordPress za pomocą Bootstrapa. Dostępne są także poradniki dotyczące Javy oraz VisualBasic.

CSS Tricks
Zakres: CSS, JavaScript, WordPress
Kanał związany jest ze stroną css-tricks.com i dlatego zawiera sporo screencastów, głównie związanych z projektowaniem stron w CSS, stronami responsywnymi i dostosowaniem WordPressa.

Derek Bans
Zakres: CSS, JavaScript i inne
Derek prezentuje tutoriale dotyczące programowania w wielu językach. Każde wideo stanowi całość i jest poświęcone jednemu dużemu tematowi. Dzięki filmikom Dereka możesz poznać obiektowe programowanie w JavaScript, CSS i SASS, Ruby, Go, Swift, Visual C#, Haskel, Dart, Scala i innych językach.

Dev Tips
Zakres: HTML, CSS, JavaScript
Dev Tips co tydzień dostarcza nowy tutorial, który w przystępny sposób koncentruje się na jednym zagadnieniu. Z Dev Tips możesz spróbować swoich sił przede wszystkim w podstawach HTML i CSS. Autor kanału dzieli się także swoimi doświadczeniami projektowania stron, tworzenia komponentów i zarządzania swoją stroną domową.

Jream
Zakres: CSS, JavaScript (Node, jQuery), PHP, MySQL, grafika
Ten kanał zapewni ci regularny kurs programowania z wielu różnych dziedzin – zarówno jeśli chodzi o front-end (CSS, JavaScript, jQuery, Gulp), jak i back-end (PHP). Oprócz kursu znajdziesz również filmy z tutorialami, radami i wskazówkami dotyczącymi kodowania.

LearnCode.acamedy
Zakres: HTML, CSS, JavaScript (Node, Angular, Backbone) i administracja serwerów
Ten kanał pomoże ci zostać profesjonalnym web developerem. Zawiera szeroki wybór tematów, od podstaw tego, co jest niezbędne do tworzenia i zarządzania stronami. Poznasz podstawy HTML, najważniejsze wiadomości z zakresu JavaScript, jQuery i CSS. Poza programowaniem znajdziesz także poradniki o tym, jak korzystać z różnorodnych narzędzi dla programistów.

Level Up Tuts
Zakres: HTML, CSS, JavaScript (Angular, Meteor), PHP, Sketch 3
Kanał poświęcony stylom CSS i tworzeniu stron, frameworkom i CMS takim jak WordPress czy Magento. Jeśli chodzi o projektowanie, Level Up Tuts koncentruje się na aplikacjach dla Maców. Nowy film pojawia się dwa razy w tygodniu.

Mackenzie Child
Zakres: Ruby on Rails
Poza wieloma tematami dotyczącymi programowania, od kodowania do uruchomienia aplikacji webowej, najważniejszym tematem tego kanału jest Ruby on Rails. Działanie i zasady języka są wyjaśnione na 12 przykładach, różnych aplikacji, od blogów i aplikacji, do kopii Pinteresta.

Quentin Watt
Zakres: PHP, HTML5 i CSS, JavaScript
To stosunkowo młody kanał, ale wyróżnia się dobrze zorganizowaną treścią. Z Quentinem nauczysz się programowania w PHP i JavaScript. Bardzo dużo materiałów dotyczy także programowania w HTML5 i CSS3. Oprócz filmów o kodowaniu na tym kanale znajdziesz rady dotyczące PrestaShop i frameworku Bootrstrap.

StartHere.fm
Zakres: HTML, CSS, JavaScript, Ruby on Rails
To kanał z podcastami dla web developerów – początkujących i zaawansowanych. Prezentowane tematy zawierają: wprowadzenie do HTML i CSS, PHP, Rails i na temat projektowania UX.

Tuts+ Web Design
Zakres: HTML, CSS, projektowanie
Znajdziesz tu tutoriale i poradniki, które pomogą ci zdobyć nowe umiejętności projektowania stron i wyszlifować te, które już posiadasz. Dzięki temu kanałowi możesz poznać tajniki Bootrstrapa, tworzenia stron responsywnych, implementacji SASS i Compass, tworzenia tematów na Tumblr i layoutów w Photopshopie i Dreamweaverze.

Co wiesz o bootcampach programistycznych?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar