Kursy on-line dla freelancerów za darmo

Dlaczego zawsze warto znaleźć czas na kurs online? Jako freelancer na pewno chcesz być na bieżąco z nowymi rozwiązaniami i trendami, szczególnie w dziedzinach programowania i projektowania graficznego.

Specjalizacja kursów nie oznacza przy tym, że nie mogą skorzystać z nich copywriterzy – darmowe e-lerningi dla freelancerów, którzy zajmują się pisaniem tekstów na zlecenie dla firm to szansa na znalezienie nowych nisz, źródeł inspiracji, a nawet… na przełamanie blokady pisarskiej.

Darmowe kursy online dla freelancerów nie muszą być związane ściśle z tym, czym zajmujesz się zawodowo. Zestaw tekstów, interaktywnych ćwiczeń i video związany z twoim hobby lub zainteresowaniami to świetny sposób na relaks po pracy i rozwijanie hobby.

Kursy on-line dla freelancerów za darmo
Darmowe kursy dla freelancerów – praca zdalna

Kursy e-learningowe trwają zwykle od 4 do 8 tygodni i możesz zrealizować je w swoim tempie. Zakres tematów jest szeroki: od nauk przyrodniczych i technicznych, aż do projektowania i samorozwoju.
My przygotowaliśmy dla was zestawienie ponad 10 najlepszych darmowych kursów on-line i e-learningów dla freelancerów, które zaczynają się w maju.

 

Nowe kursy online dla freelancerów w maju: programowanie, ilustrowanie, praca zdalna

W maju startują przede wszystkim ciekawe kursy rysunku, malowania akwarelami i ilustracji, z których mogą skorzystać graficy chętni do poćwiczenia ręki lub rozwijania nowych umiejętności.

W dziedzinie programowania najwięcej nowych kursów dotyczy sztucznej inteligencji, systemów big data oraz uczenia maszynowego.

Dla wszystkich freelancerów, którzy pracują zdalnie, stworzono też kursy online dotyczące organizacji pracy, zarządzania swoją działalnością i wykorzystywania różnych narzędzi do osiągania większej efektywności.

A może chcesz zacząć zdobywać zagranicznych klientów? Odkąd dzięki useme.eu jest możliwe wystawienie faktury bez firmy dla klienta z zagranicy, możesz bez ograniczeń sprzedawać swoje usługi również na zagranicznym klientom. Przeszkadza ci za słaba znajomość języka angielskiego? Zacznij jeden z darmowych kursów online!

 

Programowanie, informatyka, big data, machine learning – darmowe kursy dla programistów w maju

Darmowy e-learning big data, machine learning
Darmowe kursy dla programistów

How To Start Your Career In Games Development
Start: 27 maja
Trwanie: 27 maja
KLIK
Pisaliśmy już o tym, jak możesz zacząć pracować w przemyśle gamingowym, jeśli jesteś copywriterem (KLIK). Ten kurs pokazuje ścieżkę zawodową i możliwości dla programistów, którzy chcą zajmować się projektowaniem i tworzeniem gier.

 

Computer Vision

 • Computer Vision Basics
  Start: 13 maja
  Trwanie: 4 tygodnie
  KLIK
 • Visual Recognition & Understanding
  Start: 13 maja
  Trwanie: 4 tygodnie
  KLIK

Dwa kursy dla programistów poświęcone maszynowemu rozpoznawaniu obrazów. E-learningi przedstawiają te zagadnienia w powiązaniu z rozwojem sztucznej inteligencji.

 

Foundations of Machine Learning
Start: dowolny
Trwanie: 30 lekcji
KLIK
Jeśli zajmujesz się programowaniem i ciekawi cię zagadnienie uczenia maszynowego, ten kurs będzie dobrym wprowadzeniem. Składa się z 30 lekcji w postaci playlisty YouTube, które przybliżą ci podstawy.

 

Python Data Products for Predictive Analytics

 • Basic Data Processing and Visualization
  Start: 6 maja
  Trwanie: 5 tygodni
  KLIK
 • Design Thinking and Predictive Analytics for Data Products
  Start: 6 maja
  Trwanie: 5 tygodni
  KLIK

To pierwsze dwa kursy z czteroczęściowego cyklu specjalizacji Python Data Products for Predictive Analytics dla programistów. Poświęcony jest podstawom czytania i przekształcania zestawów danych w Pythonie. Dowiesz się z niego, czym są data products i jakich bibliotek Pythona używać, aby wyszukiwać, przetwarzać i wizualizować dane.

 

3D, Malowanie, rysowanie, ilustracja – darmowe kursy online dla grafików i projektantów

Darmowy e-learning akwarele
Darmowe kursy dla grafików

Stereo Vision, Dense Motion & Tracking
Start: 13 maja
Trwanie: 4 tygodnie
KLIK
Ten kurs prezentuje, jak rozwijać elementy 3D używając stereo imagingu. Jako grafik 3D poznasz tu podstawy psychofizjologii widzenia, visual trackingu i dense motion w odniesieniu do sztucznej inteligencji.

 

Akwarele
Relaksujące hobby czy sposób na pracę z wyczuciem koloru i kompozycji? Dla projektantów i grafików malowanie akwarelami może być i jednym, i drugim! Jeśli chcesz, aby malowanie akwareli było dla ciebie ćwiczeniem właśnie w projektowaniu, skoncentruj się na pierwszych dwóch kursach, które koncentrują się na podstawach kompozycji i doborze kolorów.

 • Anyone Can Watercolor: The Basics for Creating Magical Pieces
  Start: 8 maja
  Trwanie: 3 tygodnie
  Cena: 20$
  KLIK
 • Watercolor Magic: The Basics of Color Mixing and Color Harmony
  Start: 8 maja
  Trwanie: 3 tygodnie
  Cena: 20$
  KLIK
 • Easy Watercolor Sweets & Treats! Step by Step Beginner Level
  Start: 8 maja
  Trwanie: 3 tygodnie
  Cena: 20$
  KLIK
 • Fun & Loose Watercolor Florals, Leaves, & Butterflies
  Start: 8 maja
  Trwanie: 3 tygodnie
  Cena: 20$
  KLIK

 

You Can Draw Anything in 3 Simple Steps
Start: 8 maja
Trwanie: 3 tygodnie
Cena: 20$
KLIK
A może podstaw rysunku? Jako grafik-freelancer nie musisz mieć opanowanego rysunku na poziomie ASP, ale znajomość podstaw na pewno wpłynie na twój warsztat, zwłaszcza jeśli projektowanie np. logo zaczynasz od szkicownika i ołówka.

 

Pen and Ink Illustration: The Basics for Creating Magical Drawings
Start: 8 maja
Trwanie: 3 tygodnie
Cena: 20$
KLIK
Kochasz projektowanie graficzne i realizujesz się w nim jako freelancer, ale potrzebujesz jeszcze jakiegoś hobby? Jeśli lubisz rysować, możesz “poszerzyć” swój warsztat również o podstawy ilustracji wykonywanych tuszem.

 

Doodle Magic | Basic & Advanced Techniques
Start: 7 maja
Trwanie: 4 tygodnie
Cena: 20$
KLIK
Doodle to po prostu „bazgrołki”. Jeśli ty też nie możesz oprzeć się pokusie swobodnego rysowania na marginesach, ronienia szlaczków i wzorków, ten kurs jest dla ciebie. Odruchowe rysowanie kółek, kresek i schematycznych postaci potrafi być sztuką!

 

Praca zdalna – darmowe kursy online dla freelancerów w maju

Kursy on-line dla freelancerów za darmo
Darmowe kursy dla freelancerów – praca zdalna

Business Transformation with Google Cloud
Start: 6 maja
Trwanie: 1 tydzień
KLIK
Co to jest technologia chmury lub data science, dlaczego warto się nimi zainteresować i co mogą zrobić dla ciebie jako freelancera, zespołu, z jakim pracujesz lub twojej firmy?

 

Professionalism in an era of change
Start: 13 maja
Trwanie: 6 tygodni
KLIK
Kwestia profesjonalizmu jest ważna dla wszystkich freelancerów: gdzie przebiega granica między profesjonalistą a amatorem? Co ich od siebie odróżnia? I co to znaczy być profesjonalistą w świecie, gdzie co roku pojawiają się nowe zawody i jeszcze węższe specjalizacje?

 

Powerful Presentations for Artists
Start: 8 maja
Trwanie: 4 tygodnie
Cena: 20$
KLIK
Jak się sprzedać jako artysta? Jak zachować niezależność, a jednocześnie zdobywać nowych klientów i przekonywać ich do swojej wizji? Z tego kursu dowiesz się, jak stworzyć dobre prezentacje dla klientów, kiedy jesteś freelancerem i pracujesz jako grafik, projektant, ilustrator lub typograf.

 

How to Do Things with Memes
Start: dowolny
Trwanie: 1 tydzień
KLIK
Jak to się dzieje, że meme stają się viralowe i dlaczego są takie popularne? Ten mały kurs przedstawia nie tylko historię memów, ale również ich obecne znaczenie w kulturze i… jak możesz wykorzystać je w tworzeniu unikatowych treści. Kurs nie tylko dla social media managerów i content managerów!

 

Conversational English Skills
Start: 6 maja
Trwanie: 7 tygodni
KLIK
Chcesz zacząć szukać klientów zagranicznych jako freelancer, ale przeraża cię perspektywa negocjacji na Skype? Z tym kursem łatwiej ci będzie przełamać naturalne opory przed mówieniem w obcym języku.