60 sekund w internecie w roku 2019 infografika

Czy minuta to dużo, czy mało? W ciągu minuty możesz pójść po kawę, zerknąć na wiadomości na Facebooku albo Messengerze, sprawdzić, czy znajomi wrzucili nowe zdjęcia na Insta, ewentualnie otworzyć i przeczytać mail. Wszystkie te rzeczy nie zajmują dużo czasu, nie mają wpływu na twoją pracę jako freelancera, trudno je nawet nazwać przerwami. Czy takie chwile się liczą?

Tak, jeśli jesteś… internetowym gigantem. Infografika stworzona przez Lori Lewis i Chada Callahana pokazuje, co w ciągu minuty dzieje się w sieci.

Ludzkie działania w sieci w skali globalnej pokazują, że minuta może być bardzo „owocnym” przedziałem czasu. 60 sekund w sieci to milion logowań na Facebook, 4,5 miliona video obejrzanych na YouTube i ponad 41,5 miliona wiadomości wysłanych na Messengerze i WhatsApp. Najbardziej „zajętym” serwisem w sieci jest Google: co minutę wyszukiwarka wyświetla wyniki dla blisko 4 milionów zapytań, a także obsługuje znaczną część ze 188 milionów maili wysyłanych na świecie.

 

co się dzieje w sieci w ciągu 60 sekund? porównanie 2018 i 2019
Minuta w internecie w 2019 roku – co się dzieje w sieci w ciągu 60 sekund

 

Warto w tym kontekście dodać, że infografika przygotowana przez Lori i Chada nie uwzględnia chińskich serwisów internetowych z ich rodzimą grupą odbiorców – według statystyk Forbesa mowa tu o 800 milionach użytkowników.

Jak zmieniła się internetowa minuta w ciągu ostatniego roku? Najkrócej rzecz ujmując można powiedzieć, że wszystkie wartości wzrosły: coraz więcej osób loguje się na Facebooku, ściągamy coraz więcej aplikacji, piszemy coraz więcej maili, wiadomości i smsów; wydajemy coraz więcej pieniędzy w sklepach internetowych i oglądamy coraz więcej filmów w necie.

Spadek odnotowały tylko Twitter, na którym liczba wysyłanych tweetów zmniejszyła się o blisko 400 tysięcy, oraz Snapchat, na którym pojawiło się o 300 tysięcy mniej snapów niż w zeszłym roku.
W statystyce pojawiły się za to nowe kategorie: subskrypcji w muzycznych serwisach streamingowych oraz smart speakers wysyłanych przez AmazonEcho.

 

co się dzieje w sieci w ciągu 60 sekund?
Minuta w internecie w 2018 i 2019 roku – co się zmieniło?sekund?