Jak samodzielnie zrobić video? 5 niezawodnych narzędzi dla freelancerów

Video to ten typ contentu, który kochają odbiorcy. I nie chodzi tu tylko o imponujące statystyki YouTube pod względem ilości czasu, jaki użytkownicy sieci spędzają oglądając materiały nagrane przez innych. Warto jednak pamiętać, że to właśnie pojedyncza wizyta na YT trwa najdłużej spośród wszystkich mediów społecznościowych (KLIK).

Badania wskazują, że prawie połowa użytkowników, która obejrzała video, zdecydowała się na zakup produktu (więcej o tym, jaki potencjał ma video produktowe, przeczytasz TU).
Filmiki i video to też najchętniej udostępniany i „lubiany” typ materiału ze wszystkich, jakie są publikowane w sieci.

Jak stworzyć video na blog online - najlepsze narzędzia

Darmowe generatory video online dla freelancerów i zleceniodawców

Co to wszystko oznacza w praktyce dla freelancerów i ich zleceniodawców? Jeśli chcesz utrzymać rękę na pulsie, warto zainteresować się produkcją video i jego wykorzystaniem w strategii marketingowej firmy.
Dotyczy to zresztą nie tylko zleceniodawców, ale również freelancerów, którzy mogą wykorzystać video jako narzędzie do zbudowania swojej marki osobistej i wyróżnienia się na tle konkurencji.

Wbrew pozorom do stworzenia atrakcyjnego video nie musisz dysponować nieograniczonym budżetem i czasem na przygotowanie planu oraz post-produkcję. Nie zawsze będziesz też potrzebował kosztownych profesjonalnych programów do obróbki nagrań.
Równie dobre rezultaty osiągniesz dzięki video stworzonym w generatorach video online dla firm i osób prywatnych.

Duże znaczenie ma oczywiście jakość materiałów wyjściowych. Jeśli masz atrakcyjne zdjęcia, ciekawe clipy lub dobry explainer, przedłużysz ich „życie” w sieci, wykorzystując do stworzenia video.

Zebraliśmy dla was listę pięciu narzędzi, dzięki którym stworzycie video z materiałów, które już posiadasz, lub samodzielnie zmontujesz je z elementów dostępnych w bibliotekach.

 

5 narzędzi do samodzielnego tworzenia materiałów video

W sieci można znaleźć sporo płatnych i darmowych generatorów video online. Wybraliśmy dla was te narzędzia, które dają możliwość wykorzystania materiałów, jakie już posiadasz oraz posiadają wbudowane biblioteki, które uzupełnią video.

 

Generator video online – Wave.video

KLIK
Ceny: darmowe do użytku prywatnego, bez możliwości pobrania (tylko udostępnianie), plany płatne zaczynają się od 8$ na miesiąc w planie rocznym.

 

Free Online Video Maker | Wave.video

Wave.video to ciekawa platforma do tworzenia video online od podstaw lub na bazie templatki z bogatej biblioteki generatora. Templaki dostosowane są do różnych okazji i wydarzeń w wielu branżach: od sztuki do przemysłu, od wydarzeń firmowych do świąt narodowych.
Templatki mają różną długość, od piętnastu sekund do ponad minuty, oczywiście z możliwością rozbudowania o twoje treści.

W edytorze dodasz własne napisy, zdjęcia i muzykę, precyzyjnie ustalając, kiedy pojawi się dany obiekt i komunikat.

 

Generator video online – Promo

KLIK
Cena: od 39$ na miesiąc w planie rocznym, darmowy okres próbny przez dwa tygodnie.

Promo to rozwiązanie podobne do Wave.video, ale dla bardziej wymagających klientów. Przede wszystkim narzędzie jest płatne i nie posiada planu darmowego dla klientów indywidualnych, możesz skorzystać jedynie z darmowej wersji trial generatora.

W ramach wykupionego pakietu otrzymujesz możliwość nagrania 12 lub 100 video w ciągu roku, korzystając z bogatej i w pełni profesjonalnej bazy klipów i video Promo. Każde video możesz edytować, wzbogacając o swoje komunikaty, treści i napisy. Intuicyjny generator sprawi, że łatwo dostosujesz teksty do wymagań identyfikacji wizualnej marki.

Promo w wersji profesjonalnej to przede wszystkim narzędzie dla agencji marketingowych, ponieważ umożliwia wygenerowanie video z możliwością dalszej odsprzedaży.

 

Video i pokazy slajdów dla firm, fotografów i rodzin – Animoto

KLIK
Ceny: wersja dla użytkowników prywatnych to koszt 5$ na miesiąc w planie rocznym, plan profesjonalny od 39$.

Video to nie tylko „ruchome obrazy”, którymi zilustrujesz wpisy, akcje promocyjne lub posty na media społecznościowe. Jeśli dysponujesz swoimi zdjęciami, które chcesz połączyć w formie pokazu slajdów zapisanego do formatu video, nic prostszego – wystarczy Animoto.

Twoja zabawa z video zaczyna się od wybrania, w jakim „nastroju” ma być stworzone, a następnie jego wielkości i rozdzielczości. Kolejny krok to dodanie swoich materiałów i… zostawienie reszty generatorowi.

W wersji profesjonalnej zyskujesz również możliwość dalszego odsprzedania video klientowi.

 

Video i prezentacje – PowToon

KLIK
Cena: od 16$ na miesiąc w planie rocznym.

PowToon to narzędzie, które umożliwia stworzenie autorskiego video lub prezentacji. Zostało stworzone przede wszystkim jako odpowiedź na potrzeby branż IT, marketingowej, HR, a także przygotowywaniu raportów i podsumowań dla firm.

W PowToon stworzysz video lub pokaz slajdów zarówno na podstawie biblioteki, jak i własnych materiałów. Co więcej, do dyspozycji masz także zestawy animacji, które świetnie sprawdzają się w takich dziedzinach, jak edukacja (explainery, video „how to”), praca (prezentacja idei i rozwiązań) lub… na użytek prywatny, jeśli prowadzisz np. kanał poradnikowy na YT.

 

Video na podstawie wpisu na blogu – Lumen5

KLIK
Cena: darmowy do użytku prywatnego, dla firm i freelancerów od 49$ na miesiąc w planie rocznym.

Masz atrakcyjny wizualnie, cieszący się powodzeniem wpis na bloga lub inną formę contentu, której żywotność chcesz przedłużyć? Lumen5 to rozwiązanie dla Ciebie.

Używając sztucznej inteligencji, Lumen5 rozpozna temat, a następnie podpowie ci, jak podsumować treść wpisu i dopasować najbardziej odpowiednie zdjęcia, nagrania i video.
Generator posiada wbudowaną obszerną bibliotekę mediów, w tym także zdjęć i podkładów muzycznych.

Wystarczy wkleić link do tekstu, załadować dokument do generatora lub podpiąć kanał RSS, a Lumen5 zajmie się resztą. Na podstawie słów kluczowych i długości akapitów, generator dopasuje długość każdej sceny, pozostawiając ci wybór ujęć video, muzyki i zdjęć z biblioteki.

Na koniec możesz dodać jeszcze spersonalizowane elementy, takie jak logo klienta oraz ustalić format, rozdzielczość i wymiary. Gotowe! Video do wpisu powstało w ciągu zaledwie kilku minut.

 

Darmowe i płatne generatory video online dla freelancerów – jak zrobić video?

Stworzenie video, które ożywi twój wpis na bloga, posłuży jako content do posta na media społecznościowe czy wreszcie przedłuży żywotność już stworzonych materiałów może być tańsze i prostsze niż myślisz.

Nie do każdego video musisz zatrudniać profesjonalnego filmowca i czekać na rezultaty jego pracy. Do krótkich materiałów promocyjnych często wystarczy tylko bogata biblioteka generatora video online lub materiały z poprzednich sesji zdjęciowych produktów. Wszystko jest kwestią odpowiedniego narzędzia, a tych nie brakuje – zarówno dla freelancerów, jak i ich klientów.

Video stworzone w opisanych przez nas narzędziach możesz użyć zarówno prywatnie, do swoich wpisów i budowania marki osobistej, jak i do dalszej odsprzedaży dla klienta. Przed użyciem koniecznie sprawdź licencję i możliwości, jakie oferuje narzędzie!

Skomentuj

avatar