10 aplikacji dla paska menu Mac

Aplikacje dla paska menu Mac

 

Są ludzie, którzy lubią, aby pasek menu OS X był pusty. Inni wolą, aby pokazywała się tam maksymalna ilość użytecznych informacji. Dla tych ostaniach serwis Product Hunt sporządził listę 10 aplikacji dla paska menu, które czynią go bardziej funkcjonalnym i praktycznym.

10 aplikacji dla paska menu Mac
Noizio

Noizio

Noizio zostawia dużo przestrzeni dla twórczości tym, którzy lubią pracować przy szumie w tle. Dźwięki można włączyć z paska menu. Można je także mieszać ze sobą, np. dźwięk wody z szumem lasu lub gwar w kawiarni z trzaskiem ogniska.

f.lux

Aplikacja działa w tle i dostosowuje gamę kolorów monitora do pory dnia. Im jest ciemniej, tym ekran robi się żółtszy, aby usunąć nadmierne obciążenie dla oczu. Aplikacja jest bezpłatna.

Bartender

Gdybyś tego potrzebował, Bartender zrobi ci porządki w pasku menu. Nadmiar ikon można ukryć w osobnym panelu, który otwiera się przez kliknięcie na ikonę Bartender. Ikonki można także przenosić, zmieniać oraz ukrywać. Nie ma to wpływu na uruchomione aplikacji.

Endurance

Endurance śledzi poziom baterii MacBooka i wydłuża czas jej działania o 20%. Gdy poziom naładowania jest niski, Endurance zmniejsza jasność, kontroluje działanie aplikacji w tle, a także włącza Flash tylko po potwierdzeniu użytkownika. Nic specjalnego, oprócz tego, że ta aplikacja działa automatycznie. Jest bezpłatna przez pierwsze 7 dni. Koszt licencji wynosi $12,99.

Recordit

Proste narzędzie do nagrywania i tworzenia screencastów oraz GIFów z tego, co dzieje się na ekranie. Aplikacja bardzo przydatna nie tylko dla blogerów i twórców kursów online.

Spectacle

Jest to aplikacja do pracy z oknami. Dowolnie przesuwasz oraz skalujesz okna za pomocą klawiszy skrótów. Ułatwia to pracę z wieloma aplikacjami jednocześnie.

One

One stwarza małe okienko na pasku menu, które wyświetla najnowsze materiały z serwisów Reddit, Hacker News, Designer News, Medium oraz Product Hunt.

Magnet

Magnet to kolejna aplikacja do przesuwania okien. Skrót CTRL + Shift + strzałki przesuwają okno do różnych części ekranu. Enter zamiast strzałek przesuwa okno do środka.

Caffeine

Caffeine pozwala kontrolować komputer w trybie uśpienia. Dzięki tej aplikacji można przyspieszyć przejście do trybu snu albo go wyłączać. Ta aplikacja przyda się, kiedy zechcesz zostawić swój komputer włączonym.

Paste

Paste przechowuje informacje, które zostały kopiowane przez użytkownika. Pozwala na przeglądanie historii schowka w dowolnym momencie. Aplikacja przechowuje tekst, obrazy, linki oraz pliki. Jest bardzo przydatna, szczególnie jeśli przypadkowo kopiujesz coś dwa razy lub chcesz zapoznać się z informacjami, które zostały wysłane do schowka kilku dni temu.

10 rozszerzeń dla nowej karty Chrome

Zapisz

Zapisz

Zapisz