Jak freelancer może sam się zmotywować?

Jak zachować motywację i produktywność w pracy zdalnej

 

Produktywność i motywacja to pojęcia bliskie każdemu freelancerowi. Jednak kiedy sam jesteś swoim szefem, deadline i konsekwencje niezadowolenia klienta to czasem za mało, aby być zmotywowanym do pracy. Wszyscy od czasu do czasu poddajemy się prokrastynacji, a nasza motywacja okresowo spada.

Jak freelancer może sam się zmotywować?
Pixabay, produktywność i motywacja freelancera

 

Jak freelancerzy walczą z blokadą twórczą? Ściągamy aplikacje do zarządzania czasem, czytamy poradniki motywacyjne, próbujemy i… jesteśmy coraz bardziej zmęczeni próbowaniem. Tymczasem wystarczy wiedzieć, jak działa nasz mózg, aby skutecznie przetrwać takie okresy – bez poczucia winy, spadku samooceny i ton zewnętrznych „wspomagaczy”.

Dlaczego dzielenie zadań na mniejsze działa skuteczniej niż wizualizowanie przebiegu pracy? Co jest ważniejsze – czas, jaki poświęcasz zadaniu czy koncentracja? W tym wideo dowiesz się, jakie są naukowe podstawy produktywności i jakich tricków możesz użyć, aby przekonać mózg do wydajniejszej pracy.

 

Co napędza freelancerów do pracy nad zleceniami? Głód sukcesu, niechęć do pracy na etacie, pasja dla swojej dziedziny, czasem stres przed zbliżającym się deadlinem albo poczucie obowiązku… Wszystko to bez odpowiedniej motywacji staje się ciężarem. To właśnie motywacja i radość z pracy najskuteczniej chronią przed wypaleniem zawodowym.

Nauka również jest w stanie pomóc nam zachować motywację. Czy jako freelancer w Nowy Rok obiecywałeś sobie np. wprowadzenie regularnych przerw w pracy na ćwiczenia lub ograniczenie czasu spędzanego na Facebooku? Jeśli porzuciłeś swoje postanowienia po miesiącu, nie musisz teraz opuszczać głowy. W takiej samej sytuacji znajduje się blisko połowa ludzi, którzy podejmują się noworocznych postanowień!

Jak freelancer może sam się zmotywować do działania? Nie zawsze wyższa stawka czy perspektywa dochodowego zlecenia sprawiają, że jesteśmy gotowi dać z siebie więcej. Okazuje się także, że optymizm nie zawsze sprawdza się jako źródło dobrego nastawienia do pracy. Co zatem jest kluczem do motywacji? Odpowiedź z tego filmiku może cię zaskoczyć!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz