Praca zdalna dobrym rozwiązaniem dla start-upów i małych firm

Praca zdalna dla start-upów i małych firm

 

Wyjaśniamy, dlaczego wykorzystanie pracy zdalnej jest świetnym rozwiązaniem dla niewielkich firm.

Praca zdalna dobrym rozwiązaniem dla start-upów i małych firm
Źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/StartupStockPhotos-690514/

Brak konieczności posiadania biura

Dla każdego start-upu jest to wielki plus. Kupno lub wynajem biura bardzo często jest kosztowne. Co więcej, miejsce pracy to nie samo lokum, lecz również biurko, komputer, dostęp do Internetu oraz artykuły biurowe. Wszystkie te rzeczy są bardzo kosztowne. Każdy start-up na początku swojej działalności powinien oszczędzać gdzie się da, więc wykorzystanie pracy zdalnej jest świetnym rozwiązaniem.

Możesz oszczędzić na tym jako właściciel firmy, jak i mogą oszczędzić Twoi pracownicy. Nie muszą opuszczać swojego domu, aby przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorstwa. W domowym zaciszu wystarczy im laptop, zestaw słuchawek z mikrofonem, dostęp do poczty elektronicznej oraz Skype, za pomocą którego będą mogli się kontaktować z Tobą lub z innymi współpracownikami.

Możliwość zatrudnienia pracowników na odległość

Co jeśli znajdziemy świetnego specjalistę w danej dziedzinie, lecz będzie mieszkał zbyt daleko od siedziby firmy lub codzienny transport będzie dla niego zbyt uciążliwy, aby podjąć pracę w firmie? Wtedy freelance okaże się zbawiennym wyjściem. Obie strony na tym zyskają. Nie stracisz świetnego pracownika, nie będzie działał dla konkurencji. Wniesie on wiele dobrego dzięki swojej wiedzy, spojrzeniu na różne sprawy, innowacyjności oraz trafnym osądom. Dla każdego start-upu jest to bardzo istotne, szczególnie, gdy do czynienia mamy ze specjalistą, o którego „firmy będą się zabijać”, aby tylko mieć go u siebie.

Pracownicy lepiej czują się w domu

Każdy wie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Nie każdy lubi wstawać każdego dnia rano i iść do pracy, gdzie czeka go natłok obowiązków i ciągły stres. Żaden dobry szef nie chce, aby jego pracownicy byli negatywnie nastawieni do swojej pracy i każdy kolejny dzień pracy był dla nich ogromną katorgą. Świetną alternatywą jest praca zdalna w domu. Pracownik bezstresowo, w ciszy i spokoju efektywnie rozpocznie pracę w przytulnym kąciku w swoim domu.

Hałas i harmider panujący w biurze na niektórych może negatywnie wpływać, co w szczególności może się odbić na ich produktywności. Ponadto, atmosfera panująca w biurze może nie odpowiadać każdemu pracownikowi, ponieważ nie każdemu dobrze pracuje się w grupie. Dużo jest indywidualistów i samotników, którzy również mogą mieć świetne pomysły i przysłużyć się całemu zespołowi.

Ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży

Co jeśli posiadasz w swoim start-upie świetną pracowniczkę, która spodziewa się dziecka lub jest młodą matką? Freelance okaże się w tej sytuacji najlepszym wyjściem. Nie będzie musiała rezygnować z pracy na dłuższy okres i dalej będzie mogła się rozwijać zawodowo. A może w Twojej firmie chce podjąć pracę osoba niepełnosprawna? Biuro może nie być dostosowane, aby osoba niepełnosprawna mogła bez przeszkód pracować w Twojej firmie. Co wtedy zrobić? Najlepszym wyjściem będzie zastosowanie freelance’u. Zyskasz cennego pracownika, który z pewnością odwdzięczy się ciężką i produktywną pracą.

Freelance to przyszłość

Coraz więcej firm decyduje się na taką formę pracy. Dlaczego nie miałaby to być Twoja firma? Dla wielu osób jest to jeszcze nowość, ale już wkrótce praca zdalna może stać się codziennością. Nie bójmy się stawiać kroków naprzód i iść z duchem czasu. Każdy start-up powinien wykazywać się innowacyjnością.

Posiadasz własny start-up i zastanawiasz się nad wprowadzeniem systemu pracy zdalnej? To może być rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy. Naprawdę warto.

Michał Golarz
Sfera Menedżera

Zapisz

Zapisz