Raport serwisu useme - freelancerzy w Polsce 2016

Poznaj polskiego freelancera – raport useme.eu

 

Kim jest polski freelancer, dla kogo pracuje, jak długo i za ile? Czy jest zadowolony z pracy zdalnej? Chociaż odpowiedź na te pytania interesuje zarówno przedsiębiorców, jak i samych freelancerów, niewiele przeprowadzono badań, które mogą zobrazować rynek pracy zdalnej w Polsce.
Portal ze zleceniami dla freelancerów, useme.eu, postanowił wypełnić tę lukę. W ankiecie przeprowadzonej przez serwis wśród grupy blisko tysiąca freelancerów zapytano ich o szczegóły pracy zdalnej. Czy da się połączyć zlecenia z etatem? Jak rozliczyć zlecone prace? Czy każdy freelancer ma działalność gospodarczą? To tylko niektóre kwestie, jakie poruszono w badaniu.

Raport serwisu useme - freelancerzy w Polsce 2016
Raport useme.eu – praca zdalna w Polsce 2016

Perspektywy rynku pracy zdalnej to przedmiot zainteresowania nie tylko analityków biznesowych i ekonomistów. Odbiorcami usług freelancerów w Polsce są przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Gros freelancerów właśnie tam szuka zleceniodawców. Wyniki ankiety mogą więc zainteresować również właścicieli firm, którzy szukają specjalistów IT, informatyków, grafików, copywriterów, tłumaczy lub przedstawicieli innych branż kreatywnych.

 

Link do raportu Useme znajdziecie poniżej.

Raport Useme: polski freelancer 2016