Praca zdalna dla copywriterów, pisanie tekstów zdalne na aplikacjach

Telefon. Masz go przy sobie zawsze. Używasz głównie do wysyłania wiadomości, łączenia się z siecią i słuchania muzyki. Dzięki temu wymiana wiadomości z klientem i sprawdzanie powiadomień o nowych zleceniach to kwestia kilku chwil.
Smartfon umożliwia także wykonanie szybkiego researchu, zanim złożysz ofertę na zlecenie. Ma to znaczenie, kiedy tematyka zlecenia niekoniecznie pokrywa się z tą, w której czujesz się naprawdę pewnie.

Praca zdalna dla copywriterów, pisanie tekstów zdalne na aplikacjach
Aplikacje mobilne dla copywriterów

Jak widać, podstawowe funkcje smartfona pomagają copywriterom w pracy zdalnej.
Nie wszyscy freelancerzy biorą jednak pod uwagę to, że smartfon może także pomóc ci poprawić warsztat i umiejętności tworzenia tekstów. Twój sukces zależy od tego, jak dobrze i jak dużo piszesz. Pomogą ci w tym aplikacje dla copywriterów.

 

Planowanie i zarządzanie czasem – aplikacje dla copywriterów

Dla copywritera czas to pieniądz, zwłaszcza kiedy zbliża się deadline – zarządzanie czasem często największe wyzwanie w pracy zdalnej. Na szczęście są aplikacje, które mogą ci w tym pomóc.

Procrastination Timer

Źródło
Procrastination Timer został opracowany z myślą o studentach uczących się w czasie sesji, ale przyda się także copywriterom. Pokazuje ci dokładnie, ile czasu spędzasz na nauce, a ile na prokrastynacji.
Posiada także ciekawą funkcję 5217. To „krewny” techniki Pomodoro: zakłada, że będziesz z przerwami pracować łącznie przez 52 minuty, a odpoczywać przez 17 minut, co daje pełen cykl „pomidora”.

 

Pisanie tekstów – aplikacje dla copywriterów

Prokrastynacja to zmora: każdy regularnie przypomina sobie, jak trudno jest skupić się na pisaniu lub odciąć się od rzeczy, które rozpraszają. Można wymawiać się od pisania innymi obowiązkami albo narzekać, że nie ma się „flow”, ale natchnienie nigdy nie przyjdzie, jeśli nie zastanie cię przy pracy.

Writer Plus

Źródło
Writer plus to bardziej zaawansowana wersja edytora tekstu Jamesa McMinnisa. Edytor pozbawiony jest wszystkich rozpraszaczy tradycyjnych desktopowych edytorów tekstu.
To narzędzie idealnie sprawdzi się do pisania notatek, powieści, esejów i tekstów użytkowych na twoim urządzeniu mobilnym.
Writer Plus oprócz tego, że umożliwia niezakłóconą pracę, pozwala także na udostępnianie jej wyników, zliczanie słów i znaków, używanie makra oraz pracę w trybie nocnym.

 

JotterPad

Źródło
JotterPad został stworzony z myślą o wszystkich kreatywnych „pismakach”, nie tylko copywriterach. Podobnie jak WriterPlus umożliwia tworzenie i edytowanie tekstów bezpośrednio z ekranu smartfona, be rozpraszaczy i dodatkowych funkcji, które znajdziesz w zwyczajnych „biurowych” edytorach.
JotterPad pozwala na udostępnianie swoich prac innym dzięki łatwej synchronizacji z dyskiem Google, OneDrive i Dropbox.

 

Writeometer

Źródło
Znasz to uczucie, kiedy tekst jest prawie gotowy, więc koncentracja natychmiast się rozchodzi i zostawiasz niemal skończoną pracę, żeby nie wrócić do niej przez kolejne dni?
Writeometer zapewnia wsparcie copywritera na „ostatniej prostej” przez ukończeniem zlecenia. Niezależnie od tego, czy piszesz post na bloga, czy specjalistyczny esej, Writeometer będzie ci dyskretnie przypominał o postępie prac i nie pozwoli tekstom pokryć się kurzem.

 

Organizacja pracy – aplikacje dla copywriterów

Pisanie tekstów to nie tylko „stukanie” w klawiaturę. Zanim powstanie naprawdę ciekawy i wartościowy wpis lub koncepcja na promocję marki, potrzebujesz czasu na research i analizę własnych pomysłów.

Evernote

Źródło
Tej aplikacji nie mgło zabraknąć w naszym wyliczeniu. Evernote to notatnik dla wymagających: umożliwia nie tylko robienie notatek i list, ale również porządkowanie materiałów znalezionych w internecie, w tym również zdjęć i dokumentów.
Evernote łatwo jest synchronizować na różnych urządzeniach. Przydaje się także jako narzędzie do współpracy między wieloma osobami.

 

Rozrywka copywritera – aplikacje

Złośliwi twierdzą, że każdy copywriter jest niespełnionym pisarzem. Jeśli utrzymujesz się z tworzenia tekstów na zlecenie, nie oznacza to, że nie możesz cieszyć się pisaniem również „po godzinach”.

Character Story Planner

Źródło
Ta aplikacja została stworzona, aby ułatwić ci tworzenie postaci. Zawiera listy szczegółów, które sprawią, że twój bohater nabierze autentyczności. Możesz wykorzystać aplikację zarówno przy pisaniu nowel lub powieści, jak i przy grach typu RPG.

 

INKredible

Źródło
Nie tylko copywriterzy marzą o pięknym charakterze pisma. Niestety, im więcej piszemy na klawiaturze, tym mniej mamy okazji, aby go sobie wyrobić.
Dzięki aplikacji INKredible możesz „pisać” ręcznie bezpośrednio na ekranie smartfona lub tabletu. O tym, dlaczego warto kultywować sztukę kaligrafii pisaliśmy tutaj KLIK.

 

Aplikacje na smartfona dla copywriterów

Praca zdalna daje ci przywilej realizowania zleceń gdzie chcesz, kiedy chcesz i na czym chcesz. Smartfon również może stać się dla ciebie narzędziem do pracy.

Istnieje wiele aplikacji, które jako copywriter możesz wykorzystać pracując nad tekstem. Dzięki dobrze dobranemu zestawowi apek przygotujesz materiały do pisania, stworzysz szkice i notatki, napiszesz tekst, a także udostępnisz pierwszą wersję klientowi (wersję gotową zabezpiecz przez useme.eu). Po godzinach smartfon posłuży ci również jako źródło rozrywki – na przykład przy pisaniu powieści.

A z jakich aplikacji wy korzystacie? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

 

Zapisz

Zapisz